“Πάτα με να σε πατώ, να πηγαίνω στο γκρεμό Covid μέτρα.”
Κριτική για: AEGEAN

Η κριτική γράφτηκε 18 Οκτωβρίου 2021

Δεν υπήρχε καμία κενή θέση σε εξαθέσια καμπίνα. Μας μοίραζαν ένα αστείο μαντηλάκι καθαρισμού μπαίνοντας στιβαγμένοι ο ένας πάνω στον άλλον χωρίς καμία τηρούμενη απόσταση και προφύλαξη. Οι μύτες πολλών και υπαλλήλων και επιβατών κρεμόντουσαν σταθερά έξω από τις μάσκες. Κάκιστη εμπειρία ταξιδιού από το έδαφος και εν πτήσει. Στιβαγμένοι διαρκώς και παντού. Οι αεροσυνοδοί στο σχόλιο μου περί ανυπαρξίας μέτρων κόβιντ επαναλάμβαναν με επίπλαστη ευγένεια μηχανικά το ποίημα της εταιρείας περί "καληνύχτας και ευχαριστούμε". Μπάι μπάι Aegean.

• Άνεση θέσης
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Φαγητό και ποτό
    • Χώρος για τα πόδια
    • Ψυχαγωγία κατά την πτήση
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
1  Ευχαριστούμε, Vikosafikos

Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2021

Προσοχή! Απαράδεκτη χρέωση χειραποσκευής. Βγάζει τα σπασμένα του κοβιντ στον καταναλωτή. Δεν τους έφτασαν τα εκατομμύρια της κρατικής επιχορήγησης. Ουστ αλήτες!

4  Ευχαριστούμε, Vikosafikos
Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2021

Έχει καταντήσει να είναι η χειρότερη εταιρία. Θέλω να τονίσω την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά του προσωπικού, ιδίως στις πύλες επιβίβασης, και το γεγονός οτί δεν τηρείται κανένα μέτρο κατά του Covid-19. Μετά από πολλά ταξίδια μου στο εξωτερικό, με διάφορες εταιρίες, είτε της ίδιας κατηγορίας είτε και οικονομικότερες, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είναι η χειρότερη εταιρία.

Ημερομηνία ταξιδιού: Σεπτέμβριος 2021
2  Ευχαριστούμε, Konstantina_liouta
Η κριτική γράφτηκε 14 Οκτωβρίου 2021

Το 2020 είχαμε προγραμματίσει μέσω AEGEAN ένα ταξίδι για την Πορτογαλία αξίας 320€!!!!, στο οποίο λόγω COVID-19, δεν μπορέσαμε να το πραγματοποιήσουμε. Τα ποσά τα αναφέρω γιατί εν μέσω πανδημίας και ενώ δεν φέραμε καμία ευθύνη, η εταιρεία όχι μόνο δεν μας επέστρεψε το ποσό ή να μας το πιστώσει, αλλά μας έδωσε μόνο 60€, τα οποία για να τα πάρουμε έπρεπε να ακολουθήσουμε και μια διαδικασία μέσω τηλεφωνικού κέντρου η οποία χρεωνόταν 20€. Η εφαρμογή για ανεξήγητο λόγο, δεν μας άφηνε, που δεν χρεωνόταν βέβαια η ίδια διαδικασία.
Το credit voucher δεν είχε χρησιμοποιηθεί μέχρι τον Σεπτέμβρη του 2021 (επισυναπτόμενο 1), όπου η AEGEAN μας έδωσε την επιλογή επέκτασης με +10% στο ποσό μέχρι το 2023, φτάνοντας έτσι σε πιστωτικό αξίας 67€. (Επισυναπτόμενο 2)
Αυτή τη στιγμή προσπαθούμε να κλείσουμε εκ νέου ταξίδι με ένα promo που διαφημίζεται! Bάζοντας στο πεδίο το promo code δεν μας δίνεται η δυνατότητα να βάλουμε και το πιστωτικό για να εξαργυρωθεί.
Έχουμε καλέσει πολλάκις στο τηλεφωνικό κέντρο, παίρνοντας την απάντηση ότι δεν μπορούν να εφαρμοστούν 2 promo codes. Τους αναφέρω ότι τα λεφτά αυτά, το 1/5 δηλαδή που μας έδωσαν πίσω, είναι credit voucher και όχι promo code ή κάποιος άλλος εκπτωτικός κωδικός! Η απάντηση τους ήταν ότι δεν γίνεται λόγω συστήματος και ότι ή θα βάλετε το voucher ή το promo code, ή να βρείτε μια πτήση που δεν θα τρέχει κάποιο promo για να βάλετε το voucher!
Για λεφτά δικά μου, τα οποία όχι μόνο δεν τα πήρα πίσω, αλλά μου βάζουν και όρους για να τα εξαργυρώσω, κατατάσσοντάς τα στο ότι είναι προσφορά promo!!!
*Ο μήνας ταξιδιού είναι ενδεικτικός ώστε να αναφέρω το πρόβλημα**

Ημερομηνία ταξιδιού: Νοέμβριος 2020
3  Ευχαριστούμε, Amonos90
Η κριτική γράφτηκε 11 Οκτωβρίου 2021

Απαράδεκτοι!!! Η μία βαλίτσα από τις 4 βγήκε τελευταία. Ενώ πλήρωσα 3 εισιτήρια business. Είναι η 2 φορά συνεχόμενη. Φυσικά θα το σκεφτώ πολύ να ξανά πάω στην διακεκριμένη θέση.

1  Ευχαριστούμε, Manolios2019