“Κ.ΚΟΝΤΗ”
Κριτική για: AEGEAN

Κατά την άφιξη μου στο αεροδρόμιο στο διεθνές αεροδρόμιο νήσου κω. Παρατήρησα όταν παρέλαβα την βαλίτσα μου ότι είχε υποστεί βλάβη στα ροδάκια.Το αποτέλεσμα είναι να ταλαιπωρηθώ να την μετακινήσω.Μετα από επικοινωνία με κάποια υπεύθυνο στο αεροδρόμιο μου είπε ότι δεν μπορεί να με βοηθήσει αυτή τη στιγμή και να μπω στο site της aegean.

2  Ευχαριστούμε, _P2536UD

Ειχαμε πτηση απο σαντορινη για αθηνα η οποια αναχωρουσε στις 6.20 το πρωι..., οπως ολοι ξερουμε πρεπει να ειμαστε τουλαχιστον μια ωρα νωριτερα απο την ωρα αναχωρης για να υπαρξει ελεγχος και τα σχετικα... οταν η πυλη ανοιξε και φτασαμε εκει.. οταν υπηρξε ο ελεγχος εισητηριων,( να σημειωθει οτι δεν κοιταξανε καν το rapid test μας ), εμεις ειχαμε κλεισει την economy light κατηγορια στην οποια δεν γνωριζαμε οτι επιτρεποταν μονο η χειραποσκευη 8 κιλων , εμεις εντομεταξυ οταν φυγαμε απο αθηνα για σαντορινη με την ιδια ακριβως κατηγορια (light) μας αφησαν να περασουμε κανονικα με την χειραποσκευη και το προσωπικο μας αντικειμενο χωρις καμια παρατηρηση ή ακομα και ενημερωση οτι επιτρεπεται μονο η χειραποσκευη....ετσι στην πτηση μας απο σαντορινη μας αναγκασαν να πληρωσουμε 40 ευρω και πηραν την χειραποσκευη των 8 κιλων στην οποια μεσα υπηρχαν ευθραυστα αντικειμενα διοτι πιστευα οτι θα την ειχα μαζι μου στην καμπινα με αποτελεσμα να υπαρξουν ζημιες αλλιως δεν θα περνουσαμε στην πτηση μας!!!!!! οταν αναφεραμε στο προσωπικο οτι δεν υπηρξε καποιο προβλημα με την πτηση μας απο την αθηνα για σαντορινα μας απαντησαν, οτι δεν μας ενδιαφερει τι κανουν σε αλλα αεροδρομια!!!!! και το καλυτερο ηταν οτι αφου αναγκαστηκαμε να πληρωσουμε τελικα ,βγαλαμε τα μετρητα και η απαντηση ηταν πως δεχομαστε μονο καρτα.....εμεις ως νεες δεν ειχαμε καποιο λογαρισμο καρτας μαζι μας οποτε αναγκαστηκαμε να αναστατωσουμε στις 5.30 το πρωι την οικογενεια μας για να βρουμε καρτα και να περασουμε στην πτηση μας.....μετα απο αυτο το συμβαν εχω αναθεωρησει τις αποψεις μου για το αν η aegean "η καλυτερη¨" αεροπορικη εταιρεια στην ελλαδα...

• Άνεση θέσης
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Φαγητό και ποτό
    • Χώρος για τα πόδια
    • Ψυχαγωγία κατά την πτήση
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
2  Ευχαριστούμε, mariatM2437RJ
Η κριτική γράφτηκε 15 Σεπτεμβρίου 2021

Βραβεία, star alliance, διαφημίσεις, ενισχύσεις και δεν συμμαζεύεται. Και όλο αυτό για να σε βάλουν να επιλέξεις στο οικονομικό εισιτήριο είτε backpack είτε χειραποσκευη και να σου χρεώσουν αλλαγή θέσης 7€ με 17€ ανάλογα το που θες να κάτσεις. Στα αρνητικά και οι πολύ ακριβότερες σε σχέση με άλλες εταιρίες βαλίτσες. Απαράδεκτη συμπεριφορά του "εθνικού μας αερομεταφορεα" προς τους πελάτες της, μιας και κατ' εμέ αρχίζει να αποκτά συνήθειες low cost εταιρείας, τη στιγμή που οι τιμές της παραμένουν κατά μέσο όρο ακριβότερες από οποιαδήποτε low cost εταιρεία αλλα και ορισμένες μη.
Αλλα βλέπω τον ανταγωνισμό όλο και να ανεβαίνει, γεγονός που ελπίζω να τους επαναφέρει στην κανονικότητα.

2  Ευχαριστούμε, W359CS_
Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2021

Η εταιρεία είναι απαράδεκτη. Η πολιτική ακύρωσης είναι για γέλια. Αν θελήσεις να ακυρώσεις ή να αλλάξεις το εισιτήριο σου τότε θα πληρώσεις πιο ακριβά απ´οτι να εβγαζες καινούργιο. Πήρανε τόσα λεφτά από το κράτος και συνεχίζουν να κλέβουν Κ τον ελληνικό λαό. Ντροπή!!!

2  Ευχαριστούμε, Penny P
Η κριτική γράφτηκε 13 Σεπτεμβρίου 2021

Η εκμετάλλευση σε όλο της το μεγαλείο. Στο οικονομικό εισητηριο δεν δέχονται χειραποσκευη και backpack. Αναφέρομαι σε μικρό backpack και όχι σε backpack camping. Το κοστος είναι 50ευρω και το προσωπικό αγενέστατο. Η Aegean δεν είναι low budget εταιρία όπως άλλες. Η αντιμετώπιση αυτή είναι απαράδεκτη.
Καλύτερα να αποφεύγεται η πτήση με αυτή την εταιρία.

2  Ευχαριστούμε, M1677LSmikep