“Άφαντη εξυπηρέτηση πελατών”
Κριτική για: AEGEAN

Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2020

Μετά από λάθος της εταιρείας στο εισιτήριο μου, δεν μου επετράπει η είσοδος στο αεροπλάνο έχοντας περάσει τον απαραίτητο έλεγχο εισιτηρίων, plf και το security check.

Η εταιρεία μέχρι και σήμερα, δύο μήνες μετά δεν μου επιστρέψει ούτε ένα ευρώ, απαντώντας στα μηνύματά μου κάθε δέκα πέντε ημέρες, και βρίσκοντας συνεχώς άθλιες δικαιολογίες προκειμένου να μην προβεί στην βάση νόμου αποζημίωση που δικαιούμαι.

Ξενοδοχείο, φαγητό καθώς και το καινούργιο εισιτήριο για να επιστρέψω στην Αθήνα, τα πλήρωσα από τη τσέπη μου, αφού τόσο στο αεροδρόμιο όσο και στα κεντρικά στην Ελλάδα, οι υπόλοιποι ήταν ΑΦΑΝΤΟΙ. Κανείς δεν σήκωνε τηλέφωνα, κανείς δεν έδινε σημασία.

Οι εταιρείες φαίνονται στις δύσκολες στιγμές, όχι στις φιέστες. Όχι στην αγορά νέων αεροσκαφών, αλλά στους άπειρους ανθρώπους που ταλαιπωρούνται εδώ και καιρό με τις αλλαγές εισητηρίων κλπ. Εκεί λοιπόν, η AEGEAN, είναι απούσα...

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2020
2  Ευχαριστούμε, SirTravelerGR

Η κριτική γράφτηκε 14 Οκτωβρίου 2020

Καποτε αποτελούσε ξεκάθαρα μια απο τις καλυτερες επιλογες για αεροπορικο ταξιδι εντος Ευρωπης.Το τρέχον έτος και δεδομένων των ιδιαίτερων συνθηκων που επικρατούν για οσους ταξιδευουν, η Aegean συγκρίνεται πλεον ανετα με καθε ανυποληπτη Low Cost εταιρεία της σειρας. Απαράδεκτες εως ανυκουστες πολιτικές αποσκευων, ιδίως για τετοια κόστη ναυλων. Κακιστη τηλεφωνικη υποστήριξη, θαυμα η πιθανότητα να το σηκωσει καποιος στο τηλεφωνικο κεντρο. Χρεωση επιλογης θεσης στο check in. Η ευγενια και εξυπηρετικοτητα των πληρωμάτων της on board, χανεται μεσα στη βοη των κακων υπηρεσιων που προσφέρει ή μαλλον που δεν προσφερει, περι την πτηση. Κριμα να ταξιδεύουμε με μιση καρδια με μια ελληνικη εταιρεία που καποτε χαιρομασταν πραγματικά να επιλεγουμε.

Ευχαριστούμε, Fraulina2210
Η κριτική γράφτηκε 13 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή εξυπηρέτηση και επιτέλους στην ώρα της χωρίς καθυστέρηση,το πλήρωμα πολύ ευγενικό και το αεροπλάνο καθαρό.

• Άνεση θέσης
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Χώρος για τα πόδια
    • Ψυχαγωγία κατά την πτήση
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
Ευχαριστούμε, jenipal
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020

Απίστευτη αγένεια στο check in και στην επιβίβαση, επίσης χρεώσεις στο αεροδρόμιο λόγω αλλαγών στην νομοθεσία τους βάσει των λεγόμενων τους, χωρίς να έχουν ενημερωθεί οι πελάτες.

Ευχαριστούμε, AngieNei95
Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2020

Η κυρία που εργάζεται στο πρακτορείο της agean στο αεροδρόμιο αγενής όσο δεν πάει ειρωνική και εννοείτε πως εξυπηρετούσε πρώτα άτομα που γνώριζε η την συνέφεραν ,αργή από της χειρότερες που έχω συναντήσει εξαιτίας της έχασα την πτήση μου το λιγότερο που έχω να πω είναι ότι ήταν μια από της χειρότερες εξυπηρέτησης που υπάρχουν !!!

Ευχαριστούμε, _M6287CP
$USD