“ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΠΤΗΣΗΣ”
Κριτική για: AEGEAN

Η κριτική γράφτηκε 7 Σεπτεμβρίου 2020

Είχα κλεισμένο μέσω internet εισιτήριο για να ταξιδευσω απο ΡΟΔΟ προς ΑΘΗΝΑ με την ΟΑ203 στις 7/9. Παλαιότερα την κράτηση που έκανα μου ζητήσατε να την αλλάξω διότι η ώρα πτήσης από ΑΘΗΝΑ είχε αλλάξει. Το δέχτηκα. Πριν μερικές ημέρες από την πτήση μου από Ρόδο, ζήτησα να αλλάξω εγώ αυτή την φορά την ημερομηνία πτήσης λόγω του ότι ανήκω στις ευπαθείς ομάδες . Ζητήσατε επί πλέον 84 € δηλαδή όσα είχα πληρώσει σχεδόν για το εισιτήριο, πράγμα τελείως απαράδεκτο. Εκτός αυτού και αν και είχα ζητήσει τηλεφωνικά με Αθήνα επί πλέον αυτή την αλλαγή μου την αρνηθήκατε. Από την άλλη μεριά με γεμίσατε με e mail σχετικά με τις παροχές που δίνετε ακόμα και προσφορές για θέσεις προνομιούχες, χωρίς να εξετάζετε το αίτημα μου. Αυτό είναι τελείως απαράδεκτο και γι αυτό δεν θέλω να σας ξαναδιαβάσω αλλά ούτε και να σας ξανακούσω. Οι λόγοι του ταξιδιού μου ήταν ιατρικοί.
Μ.ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ

• Φαγητό και ποτό
    • Check-in και επιβίβαση
3  Ευχαριστούμε, mikelima2000

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020

Ειχα κλεισει εισητηρια απο ιουνιο για ιουλιο και λιγες μερες πριν το ταξιδι μου ηρθε μυνημα οτι η πτηση ακυρωνεται χωρις να αναφερεται ο λογος.Ο μονος τροπος να αλλαξω την πτηση μου ηταν να ερθω σε τηλεφωνικη επικοινωνια,πραγμα αδυνατο.Προσπαθουσα για μερες και δεν μου απαντουσε ποτε κανεις.Αναγκαστηκα να παω στο αεροδρομιο της αλεξανδρουπολης αλλα το γκισε της aegean ειχε κλεισει οριστικα.Δευτερη προσπαθεια να ταξιδεψω με aegean τον οκτωβρη,κλεινω απο σεπτεμβρη εισητηρια μου στελνουν κωδικο κρατησης και λαθος ημερομηνιες ταξιδιου.Ξαναμπαινω να ελεγξω και η κρατηση μου δεν βρεθηκε.Εννοειται στο customer care δεν απανταει ποτε κανεις.Καταλαβαινω οτι θα υπαρξουν προβληματα λογω της καταστασης αλλα αυτο ειναι απαραδεκτο,ταλαιπωρουν τον κοσμο αδικα με ψευτικες προσφορες στις πτησεις.Ποτε ξανα με aegean η χειροτερη εμπειρια.

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούλιος 2020
    • Φαγητό και ποτό
    • Check-in και επιβίβαση
2  Ευχαριστούμε, Dimitrasn11
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Έχω επιλέξει άπειρες φορες την εταιρεία κ εγω και η οικογένεια μου και ειμασταν ευχαριστημένοι! Πρώτη φορα αντιμετώπισα προβλημα με την χειραποσκευη μου! Απαράδεκτο να επιτρέπουν μονο ενα αντικείμενο! Υπήρχε τόσος κόσμος που δε το γνωριζε! Μου ζητήθηκε να τοποθετήσω το ρουκζακ μου στο σακο! Ηταν αδύνατον! Ειναι ντροπή μια εταιρία σα κ αυτή να δημιουργεί πρόβλημα σε τόσο κόσμο που τόσα χρόνια την επιλέγει! Απογοητευτηκα! Δεν υπηρχε καμια ενημέρωση και κανενας λόγος να μην επιτρέπουν μια τσάντα! Ελπίζω να αλλάξει σύντομα η τακτική της αλλιώς θα χασει σύντομα πελάτες!

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2020
3  Ευχαριστούμε, G21ADannaa
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2020

Ερχομενη από Λάρνακα φτάσνω στο Ελ. Βενιζέλος οπου εχω πτηση για κερκυρα και οι 2 κοπέλες στο check μου λένε ότι έχω 2 τεμάχια και πρέπει να πληρώσω το 1 τσαντάκι μου 38 ευρώ που στο αεροδρόμιο της λαρνακας που ταξίδεψα με την ίδια εταιρία δεν το πλήρωσα. Οι κοπέλες ήταν άνιδεες και ιδικά η μια δεν ήξερε τι της γινόταν έβαλαν μια άλλη κυρία να ζυγίζει 3 φορές τα πραγνατα της και να μπαινοβγαζει τη μια τσάντα μέσα στη βαλίτσα. Άλλοι διαμαρτιροντουσαν ότι αυτό που κάνουν είναι μαρτύρι.Μετα είπα στην άλλη ότι οι μισοί έχουν περάσει με 2 τεμάχια και δεν τους είπε να τα πληρώσουν και μου απαντά δεν το είδα θα το ελέγξω και κοίταζε αλλού.Η ξανθιά του check in που δεν γράφω όνομα εδω λογο προσωπικών δεδομένων Άλλα θα το στείλω στην Agean κατευθιαν όταν την ρώτησα πως την λένε μου απάντησε αγενεστατα (ενώ το όλο θέμα ηταν λάθος της εταιρίας που από τη μια χώρα στην άλλη ακολουθεί άλλες πολιτικές προφανώς)την ρώταγα σε ποιον μπορώ να απευθυνθώ και αντι να μου μιλησει έφευγε για check in και μετά μου λεγε στο site. Με τέτοιους υπαλλήλους τόσο undercolified που δεν ξέρουν να διαχωριστούν ούτε ένα παραπονο και δεν μπορούν να βρουν λύσεις για τίποτα πατε για φουντο σαν εταιρία. 38 ευρω αυτο το τσαντάκι αντί να κάνουν τουμπεκί έφοσον δικό τους λάθος ήταν που από την αρχή στο αεροδρόμιο λαρνακας δεν με ενημέρωσαν και άφηναν τους αλλους να περνάνε με 2 τεμάχια επειδή κοιμόντουσαν όρθιες.

1  Ευχαριστούμε, Stay751312
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2020

πεταω με aegean πολλα χρονια γτ εχει καλη εξυπητετηση ωστοσο τελευταια οι πολιτικες της αρχιζουν να θυμιζουν ραιαν και η ποιοτητα των υπηρεσιων να ειναι πρωτιστως low cost βαθμου

2  Ευχαριστούμε, Speedy G
$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.