“Άνετο ταξίδι χωρίς απρόοπτα”
Κριτική για: Aegean Airlines

Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η Aegean πλέον - αντικαταστάτρια της Ολυμπιακής - θεωρώ ότι είναι η ασφαλής Ελληνική αεροπορική εταιρεία. Το προσωπικό ευγενέστατο να εξυπηρετήσει ανά πάσα ώρα και στιγμή , το περιβάλλον ήρεμο και ασφαλές
Το ταξίδι ήταν σχετικά κοντινό αλλά οι αεροσυνοδοί συνέχεια μας σέρβιραν από κάτι!
Καφέ όσο θέλαμε , ζεστή τυρόπιτα , καραμελίτσες, χυμούς
Το μόνο πρόβλημα θεωρώ στο ταξίδι μου ήταν τα καθίσματα πολύ κοντά το ένα στο άλλο, λίγο στενάχωρα

Ευχαριστούμε, Minaerikanna

Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

και η αναχωρηση στην ωρα της και η επιστροφη παλι το ιδιο.καλο σερβις καλο ταξιδι γενικα ομορφα ολα.σιγουρα την επιλεγουμε και για το επομενο ταξιδι μας.

• Φαγητό και ποτό
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση (π.χ. αποτελεσματικότητα, εξυπηρέτηση στην πύλη)
Ευχαριστούμε, γεωργιος κ
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

05/03 επιστρέψαμε από το ταξίδι μας από Ζυρίχη και θα παίρναμε την επόμενη πτήση για Ρόδο. Ο καιρός στην Ρόδο δεν ήταν καλός, είχε πολύ αέρα και προηγούμενη πτήση επέστρεψε πίσω, έτσι το ίδιο και η δική μας. Μας πρόσφεραν ξενοδοχείο, μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο και δύο γεύματα, αφού πετάξαμε την επόμενη μέρα. Όλα καλά με το ξενοδοχείο, πολύ ωραίο, αλλά γιατί να μας ταλαιπωρούν και να πετάμε χωρίς λόγο αφού ο καιρός ήταν χάλια. Παρ' όλα αυτά το προσωπικό ήταν άψογο, το μόνο θέμα που έχω πάντα είναι με τις βαλίτσες. Στην μεταφορά μας έσπασαν την μια ρόδα και παντού γρατσουνιές, θα μας το φτιάξουν, αλλά μόλις πήγαμε σπίτι είδαμε πως και η άλλη βαλίτσα ήταν σπασμένη στην κάτω πλευρά, τώρα όμως δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Βλέπω κάθε φορά πως πετάνε τις βαλίτσες από το παράθυρο, δεν τους νοιάζει τίποτα, αλλά δεν είναι και η ευθύνη της Aegean, αλλά των υπαλλήλων του αεροδρομίου.

1  Ευχαριστούμε, Danae P
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Για άλλη μια φορά απολαύσαμε την πτήση της Aegean, ήταν πολύ ευχάριστη και το πλήρωμα πολύ εξυπηρετικό και πάντα με το χαμόγελο. Δεν είχαμε πολλές αναταράξεις και ο καιρός ήταν καλός. Σίγουρα θα επιλέξουμε ξανά αυτή την εταιρεία.

Ευχαριστούμε, Danae P
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Σχεδόν όλα θετικά. Ακρίβεια στην ώρα, ποιότητα υπηρεσιών, καλό σέρβις καμπίνας. Αναπολώ τις παλαιότερες εποχές που τα εισιτήρια ήταν οικονομικότερα, ξεκάθαρα, χωρίς κρυφές χρεώσεις δήθεν για βαλίτσες κλπ, όπως και εκπτώσεις για φοιτητές, φαντάρους, ηλικιωμένους, οικογένειες. Αυτό όμως αφορά γενικά όλες τις εταιρίες, είναι μια κακή τάση της εποχής.
Το μόνο αρνητικό είναι οι στριμωχτές θέσεις για μεγαλόσωμους όπως εγώ, που κάνουν άβολη την μετακίνηση

Ευχαριστούμε, Tziritzatzoulas
;