“Αξίζει πολύ!!”
Κριτική για: AEGEAN

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιανουαρίου 2017

Εξαιρετική εταιρία, το προσωπικό πολύ ευγενικό, το φαγητό καλό. Είναι πολύ άνετη για ταξίδια έως και 2 ωρών!

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούνιος 2016
Ευχαριστούμε, Mia F

2.032 - 2.036 από 11.880 κριτικές

Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Τα τελευταία χρόνια η aegean έχει κάνει μεγάλα βήματα προς τα εμπρός. Οι υπηρεσίες έχουν αναβαθμιστεί πιστεύω σε όλους τους ναύλους. Σίγουρα κάποιες διαδρομές θα έπρεπε να είναι πιο οικονομικές αλλά νομίζω ότι έιναι αεροπορική εταιρεία προσδοκιών. Χαίρομαι που σε ένα ξένο αεροδρόμιο θα με εξυπηρετήσει ένα αεροπλάνο ελληνικό.
Το προσωπικό σε γενικές γραμμές είναι πάντα ευγενικό και εξυπηρετικό.
Όσο αφορά το συγκεκριμένο ταξίδι το μόνο πρόβλημα ήταν ότι οι αποσκευές παρόλο που είχαν την ένδειξη "priority" ήρθαν τελευταίες και η μία σπασμένη. Δεν ξέρω όμως αυτό αν είναι θέμα της αεροπορικής εταιρείας.
Επίσης πολλές φορές κουράζει όταν η αποβίβαση γίνεται με λεωφορείο,ιδίως όταν έχεις κάνει 4 ώρες ταξίδι και το αεροπλάνο είναι γεμάτο.

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, KostastheSaint
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιανουαρίου 2017

Σίγουρη επιλογή για μία ευχάριστη πτήση σε καλή τιμή. Ευγενικό προσωπικό και γενικά καλή εικόνα σε όλους τους τομείς.

Ημερομηνία ταξιδιού: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, slumdogs
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2017

Αγόρασα ένα εισιτήριο go light για την αδελφή μου από το internet και ταξίδευε σήμερα 10/1/2017 ,19:30 απο Λάρνακα -Αθήνα.Χθές πήρα τηλέφωνο την Aegean και ρώτησα πόσα κιλά δικαιούται.Μούπαν 8 κιλά βαλίτσα και μια μικρή τσάντα χεριού(μούπαν και τις διαστάσεις).Λοιπόν όταν πήγε να κάνει το check in σήμερα η αδελφή μου η υπάλληλος της της πήρε και την τσάντα του χεριού να την ζυγίσει λέγοντάς της ότι τα 8 κιλά είναι σύνολο,δηλαδή βαλίτσα και τσάντα χεριού μαζί με αποτέλεσμα να την βάλουν να πληρώσει επιπλέον!Απαράδεκτοι!Οι δε υπάλληλοι της εταιρείας είναι μουτρωμένοι και σου μιλούν απότομα λες και τους χρωστάς!"Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια!"Α:ν συνεχίσει η εταιρεία αυτή την τακτική θα πηγαινοερχονται τα αεροπλάνα της άδεια!
Δεν ξέρω τι συνέβη τα 3 τελευταία χρόνια και άλλαξε τόσο πολύ αυτή η εταιρεία!Δεν ήταν καθόλου έτσι στο παρελθόν!Αντί ο ανταγωνισμός να την βελτιώσει την έκανε χειρότερη!
Είναι κρίμα να μας απομακρύνει μια ελληνική εταιρεία και να μας κάνει να προτιμούμε τις ξένες!

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιανουάριος 2017
5  Ευχαριστούμε, afropan56
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2017

Χρησιμοποιώ μόνο την συγκεκριμμένη εταιρεία για πτήσεις εσωτερικού γιατι θεωρώ οτι παρέχει ασφάλεια πτήσης, εχει πολύ καλό on line booking και check in ,ευκαιρίες για πολύ καλές τιμές εισητηρίων,πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών.

Ημερομηνία ταξιδιού: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Polly P