“Κακή συμπεριφορά των υπαλλήλων και ασυνέπεια όρων και πράξεων της εταιρείας!”
Κριτική για: AEGEAN

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2017

Αγόρασα ένα εισιτήριο go light για την αδελφή μου από το internet και ταξίδευε σήμερα 10/1/2017 ,19:30 απο Λάρνακα -Αθήνα.Χθές πήρα τηλέφωνο την Aegean και ρώτησα πόσα κιλά δικαιούται.Μούπαν 8 κιλά βαλίτσα και μια μικρή τσάντα χεριού(μούπαν και τις διαστάσεις).Λοιπόν όταν πήγε να κάνει το check in σήμερα η αδελφή μου η υπάλληλος της της πήρε και την τσάντα του χεριού να την ζυγίσει λέγοντάς της ότι τα 8 κιλά είναι σύνολο,δηλαδή βαλίτσα και τσάντα χεριού μαζί με αποτέλεσμα να την βάλουν να πληρώσει επιπλέον!Απαράδεκτοι!Οι δε υπάλληλοι της εταιρείας είναι μουτρωμένοι και σου μιλούν απότομα λες και τους χρωστάς!"Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια!"Α:ν συνεχίσει η εταιρεία αυτή την τακτική θα πηγαινοερχονται τα αεροπλάνα της άδεια!
Δεν ξέρω τι συνέβη τα 3 τελευταία χρόνια και άλλαξε τόσο πολύ αυτή η εταιρεία!Δεν ήταν καθόλου έτσι στο παρελθόν!Αντί ο ανταγωνισμός να την βελτιώσει την έκανε χειρότερη!
Είναι κρίμα να μας απομακρύνει μια ελληνική εταιρεία και να μας κάνει να προτιμούμε τις ξένες!

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιανουάριος 2017
5  Ευχαριστούμε, afropan56

2.050 - 2.054 από 11.928 κριτικές

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2017

Χρησιμοποιώ μόνο την συγκεκριμμένη εταιρεία για πτήσεις εσωτερικού γιατι θεωρώ οτι παρέχει ασφάλεια πτήσης, εχει πολύ καλό on line booking και check in ,ευκαιρίες για πολύ καλές τιμές εισητηρίων,πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών.

Ημερομηνία ταξιδιού: Οκτώβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Polly P
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

η πτήση ήταν μια χαρά
η ομάδα του αεροπλάνου ήταν ευγενική και χαμογελαστή παρά τον πολύ συνοστισμό
μας προσέφεραν αναψυκτικά κλπ καθώς και ένα γεύμα
ήταν σχετικά νόστιμα όλα εκτός από τα φασολάκια.. γιατί να μας δώσουν φασολάκια ας πουμε χαχαχα τέλος πάντων, όλα τα άλλα ήταν μια χαρά
από θέμα "εξοπλησμού" (σακούλες, περιοδικά κλπ) ήταν όλα στην θέση τους
επίσης το ραδιόφωνο λειτουργούσε μια χαρά και μπορούσαμε να δούμε τους σταθμούς στο περιοδικό που είχε μπροστά απο την θέση μας
όλα μια χαρά εκτος απο τα φασολάκια λοιπόν χαχαχα

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούνιος 2016
1  Ευχαριστούμε, constance_nt
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ταξιδεύω 2 φορες το μηνα δλδ τουλάχιστον 24 φορές το χρόνο για δουλειά. Οι προσφερομενες υπηρεσίες είναι περισσότερο απο καλές, πάντα καθαρο το αεροσκάφος και παντα σε σκλαβωνει η ευγένεια και η εξυπηρέτηση του πληρώματος. Συνεχίστε ετσι. Ευχαριστω

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, Dexter19
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2017

πεταω συνεχεια με την aegean ειτε εντος ειτε εκτος ελλαδος και την θεωρω απο τις καλυτερες...καιρος να βγει και εκτος ευρωπης πλεον..

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, giannakoudakis