“Η καλύτερη αεροπορική εταιρεία της Ευρώπης!”
Κριτική για: AEGEAN

Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2017

Η καλύτερη αεροπορική εταιρεία της Ευρώπης με άριστη εξυπηρέτηση, τέλειες υπηρεσίες για το δίκτυο που εξυπηρετεί και εξαιρετικό προσωπικό με χαμόγελο και επαγγελματισμό!

Ημερομηνία ταξιδιού: Φεβρουάριος 2016
1  Ευχαριστούμε, eurkon

2.041 - 2.045 από 11.880 κριτικές

Η κριτική γράφτηκε 2 Ιανουαρίου 2017

Με την κράτηση ζητήθηκε η μεταφορά της εγχειρισμένης συζύγου μου με αναπηρικό αμαξίδιο, λόγω σοβαρής θωρακοχειρουργικής επέμβασης που υπέστη. Ενώ ο υπάλληλος στο γκισέ ήταν πολύ εξυπηρετικός, υπήρξε ΜΕΓΑΛΗ καθυστέρηση έως ότου δοθεί έγκριση από τον ιατρό της εταιρείας (κατά δήλωση του υπαλλήλου στις οχλήσεις μου). Υπήρχαν αρκετά άτομα που ζητούσαν -και ελάμβαναν από την εταιρεία- αμαξίδια έχοντας αφιχθεί αργότερα από εμάς στον αερολιμένα. Δεν θα έπρεπε ο ιατρός της AEGEAN/OA να ιεραρχεί τις περιπτώσεις κατά σοβαρότητα κατάστασης και να προβαίνει στις ανάλογες εγκρίσεις?

Ημερομηνία ταξιδιού: Νοέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, karavoskylo
Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2016

Πάρα πολύ καλή αεροπορική εταιρία. Οι αεροσυνοδοί εξυπηρετικότατοι. Η πτήση ήταν δίωρη. Κατά την τροχοδρόμηση μας μοίρασαν καραμέλες σε όλους και μπλοκ ζωγραφικής και ένα βιβλιαράκι για τα ταξίδια και τα αεροσκάφη στους μικρούς ταξιδιώτες. Όταν απογειωθήκαμε μας ΄μοίρασαν παράλληλα αναψυκτικά (καφέ ,τσάι ,χυμούς ,νερό ,sprite) και δύο άλλες αεροσυνοδοί ήρθαν να μας μοιράσουν φαγητό (γιαούρτι με μέλι, τυρόπιτα, μπακλαβά μικρό)
Όταν μάζεψαν τα σκουπίδια ξαναπέρασαν με ένα καρότσι για shop on board.
΄Επειτα
ξεκινήσαμε την προσγείωση
Καθ' όλη την διάρκεια της πτήσης υπάρχει μια τηλεόραση κοινή που πότε έδειχνε βίντεο για την Ελλάδα ή και άλλους προορισμούς και πότε που βρισκόμαστε.

Μπροστά στην κάθε θέση υπάρχει ένα περιοδικό που μπορείς να το πάρεις σπίτι.
Η σχέση ποιότητας- τιμής είναι εξαιρετική. Κλείσαμε τα εισιτήρια 93 ευρώ.(ATH-BUD 8:50 και BUD-ATH 9:40) Υπάρχει και το miles and bonus που με κάθε πτήση της Aegean (αλλά και όχι μόνο) κερδίζεις μίλια.
Την συνιστώ ανεπιφύλακτα !!!

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, Lydia_XD
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2016

Σταθερη αξια η συγκεκριμενη εταιρεία.ευγενικο προσωπικό.αν και ηταν συντομη η διαδρομη το προσωπικό εκανε οτι μπορουσε για να μοιρασει το γευμα

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιανουάριος 2016
1  Ευχαριστούμε, katsik-george
Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Μετα απο μια απροσμενη λιποθυμια του γιου μας κατα την διαρκεια της πτησης (ευτυχως με αισιο τελος) ,η ετοιμοτητα,ο επαγγελματισμος και το γνησιο ενδιαφερον ολου του πληρωματος μας συγκινησε πραγματικα! Αξιζει για αυτο να επαναλαμβανουμε ποσο σπουδαιες υπηρεσιες μπορει να παρεχει η Ελλαδα με το εξαιρετικο ανθρωπινο δυναμικο της!! Ευχαριστουμε πολυ!!

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, GkizopoulouE