“Μια χαρα!”
Κριτική για: Scoot

Μια χαρα εταιρια ειναι για τα χρηματα που δινεις.Ειδικα για καποιον που ταξιδευει μονος και δεν ενδιαφερεται για επιπλεον βαλιτσες, φαγητο η κρατηση θεσης. Να ληφθει υπ οψη οτι οι πτησεις σχεδον παντα ειναι γεματες, το φαγητο που προσφερει ειναι χαλια και λιγο οποτε παρτε καλυτερα κατι μαζι σας, επιτρεπει 10 κιλα χειραποσκευη,συνηθως ειναι παντα στην ωρα της.

• Άνεση θέσης
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
Ευχαριστούμε, Evangelos_Dan

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιανουαρίου 2020

Κλείσαμε μια συνδυαστική πτήση από την Singapore Airlines, χωρίς να γνωρίζουμε την SCOOT, μας ενημέρωσαν από το γραφείο ότι θα έχουμε τα προνόμια της Singapore Airlines διότι η πτήση της Scoot ήταν μεγαλύτερη σε διάρκεια. Δυστυχώς όμως δεν τα είχαμε. Αρχικά δεν μπορούσαμε να κάνουμε on-line Check-in ούτε να δούμε τις θέσεις μας, ούτε να δηλώσουμε CHILD's MENU. Οι θέσεις μας τελικά δεν ήταν συνεχόμενες με αποτέλεσμα να υπάρχουν άτομα μεταξύ μας, τα ντουλάπια με τις χειραποσκευές πάνω από τα καθίσματα ήταν κλειστά με αποτέλεσμα να τοποθετήσαμε τα πράγματά μας σε άλλα ντουλάπια χωρίς να έχουμε εύκολη πρόσβαση σε αυτά. Μας πρόσφεραν κουβέρτες νερό και κέικ. Ενώ για φαγητό είχαμε 2 επιλογές που η μία τελικά δεν ήταν διαθέσιμη και η δεύτερη δεν τρωγόταν, ήταν χάλια. Όταν επιστρέψαμε τα 2 φαγητά χωρίς καν να τα ανοίξουμε και ζητήσαμε αντικατάσταση με κάτι άλλο οτιδήποτε, μας το αρνήθηκαν, ούτε ένα καφέ δεν ήθελαν να μας προσφέρουν. Επίσης τα φαγητά μας τα πρόσφεραν χωρίς μαχαιροπίρουνα και μας έδωσαν 2 αντί για τέσσερα μπουκαλάκια νερό.Τα επισημάναμε όλα αυτά στο πλήρωμα αλλά δεν έδωσαν σημασία. Η SCOOT είναι μια φτηνή και καλή εταιρεία για κοντινές και σύντομες πτήσεις, δεν είναι όμως κατάλληλη για μεγάλες πτήσεις και για οικογένειες με μικρά παιδιά.

• Άνεση θέσης
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
Ευχαριστούμε, RoomsMikeParos
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν η πρώτη φορά που ταξιδέψαμε με την εταιρεία αυτή και η τελευταία.
Τον προσωπικό ήταν πολύ πρόθυμο να βοηθήσει σε ότι χρειαζόμασταν αλλά μέχρι εκεί.
Μπορεί να είναι μια low cost εταιρεία αλλά για τέτοια πολύωρα ταξίδια θα έπρεπε να ήταν λίγο καλύτερα τα πράγματα.
Ο χώρος των θέσεων για άτομα ύψους μέχρι 165εκ το πολύ για ένα τέτοιο μεγάλο ταξίδι. Οι αεροσυνοδοί εδάφους στη Σιγκαπούρη στην αναμονή για τη πτήση επιστροφής άνοιξαν την πύλη κυριολεκτικά τη τελευταία στιγμή με αποτέλεσμα να μας περνάνε σαν τα πρόβατα και να βιάζονται για να μη καθυστερήσουν. Μου ζήτησαν να βγάλω τα παπούτσια για περαιτέρω έλεγχο χωρίς όμως να έχουν ποδοναρια για να μπορέσω να φορέσω και να μη πατήσω ξυπόλητη στη πολυπατημενη μοκέτα.
Έχουμε ξαναταξιδεψει με low cost εταιρείες αλλά οι συνθήκες στην εταιρεία αυτήν ειδικά για πολύωρο ταξίδι ήταν τραγικές.
Υ.γ. κατά τη διάρκεια της πτήσης δεν υπάρχει τίποτα για να περνάει η ώρα. Έστω μια οθόνη να υπήρχε που να βλέπεις που βρίσκεται το αεροσκάφος. Προμηθευτείτε με ταινίες και power banks...

Ευχαριστούμε, xanthippiagapi
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2020

Τιμια και ασφαλη επιλογη(εχει προσφορες τσαμπα,,,οταν ξερεις),παντα στην ωρα.η κιτρινη δυναμη φαινετε στο αεροδρομειο βαση της .οποιος θελει χλυδατα....πληρωνη την μαμα εταιρια singapure airlines......σε ευχαριστουμε scoot που μας πετας με ολοκαινουργια αεροπλανα και τουρμπινες R&R,

1  Ευχαριστούμε, Nik N
Η κριτική γράφτηκε 22 Νοεμβρίου 2019

Εκπληκτική εταιρεία,είχα δει ένα βίντεο που κατηγορούν τη συγκεκριμένη εταιρεια ότι τα καθίσματα της δεν είναι άνετα κ κανει κρύο κλπ, τα καθίσματα ήταν πολύ άνετα, η θερμοκρασία στο αεροπλάνο ήταν πολύ καλή κ η εξυπηρέτηση ακομα καλύτερη, λόγω ενός λάθους που είχε γίνει στο μενού μου ζήτησα να μου φέρουν κάτι άλλο από αυτό που αναγραφοταν στο εισιτήριο μου κ με εξυπηρέτησαν αμέσως, πολύ πιο φθηνή από άλλες εταιρείες κ σίγουρα πολύ καλή, δε διαθέτει κάποια τηλεόραση οπότε καλό είναι να πάρετε μαζί σας κάτι να απασχοληθειτε! Αξίζει 100%

Ημερομηνία ταξιδιού: Νοέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Paola L