“Ότι να ναι”
Κριτική για: Olympic Air [NOT Olympus Airways]

Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουλίου 2021

Εκλεισα αθηνα αλεξανδρουπολη και επιστροφή. Η πρώτη πτήση ήταν στις 6 το πρωι, με ενημερωσαν με μειλ ότι θα γίνει 10 το πρωι και το επιβεβαιωσα. Αργοτερα στο τσεκ ιν στην εφαρμογή μου ελεγε οτι πεταω τελικά πάλι 6 το πρωί με αποτελεσμα να κανω διαφορες προσπάθειες επικοινωνιας για να μάθω τελικα τι ωρα πεταω και να βγαλω μία ακρη. Στην επιστροφή τώρα αλλαξε η ωρα πτησης χωρις καμια ενημερωση και εγινε μία ωρα αργοτερα. Ευτυχως δεν ήταν μία ωρα νωριτερα δλδ και χαναμε και το αεροπλανο. Γενικα wtf?

Ευχαριστούμε, A3609KS_

Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2021

Έχω κάνει πολλά ταξίδια εντός Ελλάδος με εισιτήριο light, δλδ. με ένα cabin luggage έως 8kg και ένα μικρό τσαντάκι (για πορτοφόλι, κλειδιά κλπ). Στις 9/7 ταξίδεψα από την Αθήνα για την Κω με αυτά ακριβώς. Στην επιστροφή 2 μέρες αργότερα με χρέωσαν €35,00 γιατί θεώρησαν το τσαντάκι ως «έξτρα χειραποσκευή» και με ανάγκασαν να δώσω το cabin luggage. Εάν η Aegean/Olympic βρήκε αυτό τον τρόπο να ανακτήσει τις ζημιές της πανδημίας, απλά θα χάσει την πελατεία της. Την επόμενη φορά προσωπικά θα προτιμήσω το πλοίο. Γιατί συνήθως οι καλοί πελάτες δεν συγχωρούν ποτέ ανάρμοστες συμπεριφορές και service!!!!

1  Ευχαριστούμε, katerinaaN8819MK
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιουλίου 2021

Απαράδεκτοι. Άλλαξαν την ώρα της πτήσης και δεν μας ενημέρωσαν. Και οι κοπέλες στον γκισέ αγενεστατες. Ιούλιος 2021

1  Ευχαριστούμε, _F8435OI
Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουνίου 2021

Έχω ταξιδέψει με όλες τις εταιρείες. Απατεωνες. Εύχομαι να κλείσει. Είχα τη βαλίτσα μου στις σώστες διαστάσεις και μια τσάντα μικρή που είχε μέσα πορτοφόλι κινητο και τα γυαλία μου.Η βαλίτσα μου 8 κιλά δεν έπαιρνε να τη βάλω μέσα παρότι ήταν μικρή Με έβαλαν και πλήρωσω 40 ευρώ 3 λεπτά πριν μπω στο αεροπλάνο ως μοναδική επιλογή για να ταξιδέψω. Χωρίς να μου το πουν στο κισε. Τι θα έκανα. Μου πήραν τη κάρτα τη χτύπησαν και λέω πόσο είναι παραπάνω λέει 40 ευρώ. Χωρίς να γνωρίζουν αν έχω η αν μπορω να τα διαθέσω. Δηλαδή απαράδεκτο κοροϊδία. Δεν υπάρχει σεβασμός στον καταναλωτή. Πέραν της πολιτικής που προσαρμόζεται ανάλογα με τον πελάτη η τον υπάλληλο. Πλέον εκλεισα και θα κλείνω εισιτήριο άλλης εταιρείας λίγο ακριβότερο αλλα ξέρω ότι φέρονται επαγγελματικά. Και δεν θα με "ξεγελάσουν" για το 40αρι όταν ήδη έχω πληρώσει για το εισιτήριο μου. 2 μέτρα 2 σταθμά. Αποφασίστε. Προτιμήστε sky express τουλάχιστον για μέσα στη Ελλάδα. Κορυφή και όλο καινούργια αεροσκάφη και γρηγορότερα φτάνουν

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, konstantinam832
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιουνίου 2021

Είχα κλείσει light θέση με επιστροφή από Αθήνα για Λήμνο. Είχα μια χειραποσκευή 5 κιλά και μια τσαντα λαπτοπ! Από Αθήνα όλα καλά κανένα πρόβλημα! Από Λήμνο για Αθήνα... κατά την έξοδο από την πύλη αναχώρησης με σταματάει μια απαράδεκτη ελεγκτής... μου λέει «που πάτε κύριε με 2 αποσκευές; Μόνο 1 δικαιούστε! Για να περάσετε πρέπει να πληρώσετε 40€ Έξτρα» της λέω από πότε ισχύει αυτό; Στην Αθήνα δεν είχα κανένα πρόβλημα! Μου λέει «δε μπορώ να κάτσω να σας εξηγώ τώρα» Αγενέστατη!!! Δε λέω ότι είμαι σωστός, Λάθος μου που δεν είχα ενημερωθεί! Της πρότεινα λοιπόν είτε να με αφήσει μα περάσω με τις 2 χειραποσκευές καθώς ήταν μικρές και το αεροπλάνο δεν ήταν γεμάτο... όποτε θα είχε χώρο! Είτε να πάμε στο κισέ ώστε να πληρώσω λιγότερα! Δε δέχτηκε τίποτα από τα δυο! Πλήρωσα 40€ χωρίς λόγο για τη τσάντα του υπολογιστή! Ειναι που είναι ακριβή η ολυμπιακή - Aegean μας βάζει να πληρώνουμε και 40€ τη χειραποσκευή!

Κακή πολιτική, κακή εξυπηρέτηση!

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, T2336OR_