“Απογοητευτικη”
Κριτική για: Olympic Air [NOT Olympus Airways]

Η κριτική γράφτηκε 7 Απριλίου 2021

Θα ηθελα να εκφρασω τα παραπον μου για την συμπεριφορα του προσωπικου στην πυλη ! Πραγματικα ειχα τ χειραποσκευη μου κ μια τσαντα κανονικη και η κυρια π βρισκοταν εκει με εστειλε παλι ν βγω εξω απο τον ελεγχο κ ν πληρωσω 25 ευρω γ τ τσαντα μου και οταν γυρισα πισω και περνουσαμε τον ελεγχο για ν μπουμε στο αεροπλανο ακριβως μπροστα μ ηταν μια κυρια με τ τσαντα και την βαλιτσα της και της λεει η αλλη κυρια πρεπει ν πληρωσετε δεν γινεται ν εχετε 2 αντικειμενα και λεει η κυρια π αφησε εμενα δεν πειραζει αστην ν περασει ! Και της λεω μα εμενα μ στειλατε ν πληρωσω και η απαντηση ηταν εχει κλεισει τ τσεκ ιν ! Δλδ σαν αεροπορικη εταιρεια δεν εχετε καποια συγκεκριμενη πολιτικη οπως ερθει στον καθενα ! Απαραδεκτη δεν θα την ξαναεπιλεξω ποτε αν εχω αλλες επιλογες !

Ημερομηνία ταξιδιού: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, _Y6096DD

Η κριτική γράφτηκε 8 Δεκεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Θα ήθελα να εκφράσω ένα παραπονο για την πτηση από Αθήνα για Κω στης 5/12/2020.
Η πτηση ακυρώθηκε και η αρμόδια υπάλληλος μας είπε να στείλουμε e-mai στην Aegean τα έξοδα taxi από αεροδρόμιο προς ξενοδοχείο και το αναποδο και φαγητό εως 15€.
Τα εστειλα στο e-mail της αegean και ουτε φωνή ουτε ακρόαση... (στης 6/12/20)
Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο για το αρμόδιο λογιστήριο για να μου απαντήσει για το πιστωτκο (84€??) που περιμενω???

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, harilaosp771
Η κριτική γράφτηκε 25 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ταξιδευαμε με τον αδερφό μου ο οποίος έχει και κάποια κινητικά προβλήματα .. ωστόσο δεν μας έγινε καμία διευκόλυνση όσον αφορά τις αποσκευές .. ο αδερφός μου είχε μια χειραποσκευή και μας ζήτησαν 25€ για να μπορέσουν να την κατεβάσουν κάτω και να μη τη πάρουμε μαζί .. απαράδεκτοι !!! Τα προηγούμενα χρόνια ήταν άψογοι και εξυπηρετικότατοι.. αυτή τη φορά μόνο απογοήτευση πήραμε γιατί εκτός από αυτά δεν μπορούσαμε να αγοράσουμε τίποτα από μέσα απ το αεροδρόμιο γιατί θ θεωρούνταν εξτρα αποσκευή αν δεν χωρούσαν στην χειραποσκευή μας ... αν ταξίδευα με κάποια άλλη εταιρία δε θα μου εξανε εντύπωση όλο αυτό ... αλλά όχι απ την ολυμπιακή ... κάπου κάτι πήγε λάθος...

Ημερομηνία ταξιδιού: Οκτώβριος 2020
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
1  Ευχαριστούμε, stellao305
Η κριτική γράφτηκε 29 Σεπτεμβρίου 2020

Μία ευχάριστη διαπίστωση για το σύνολο των υπηρεσιών (φυσικών ή ηλεκτρονικών) της Olympic Air, που χαρακτηρίζονται από πολύ καλή ποιότητα και μεγάλη συνέπεια.

Ημερομηνία ταξιδιού: Σεπτέμβριος 2020
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
1  Ευχαριστούμε, papanman7618
Η κριτική γράφτηκε 28 Σεπτεμβρίου 2020

Απαράδεκτη όπως η aegean air.. ότι χειρότερο έχω δει κάποτε σε αεροπορική στην ζωή μου.
Εύχομαι να εξαφανιστεί σαν εταιρεία από προσώπου γης.

Ημερομηνία ταξιδιού: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, 700giannisf