“Εταιρεία Φάντασμα”
Κριτική για: Sky Express

Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουνίου 2021

Ανύπαρκτο τηλεφωνικό κέντρο και μη ανταπόκριση στα emails! Ειναι φοβερό, προσπαθώ 6 μήνες να επικοινωνησω με την εταιρεια για εξαργυρωση voucher και δεν εχω καταφερει να επικοινωνησω με κανεναν τροπο! Τι στο αεροδρομιο Ελ.Βενιζελου πήγα, οπου δεν εχουνε desk,τι προσπαθω καθημερινα στο τηλέφωνό, τι πρπσπαθω μεσω email! Συγκεκριμένα, είχα ταξιδέψει με την εταιρεία μια φορά πριν 6 μήνες. Το αεροσκάφος δεν προσγειώθηκε στον προορισμό του έχοντας κάνει αποτυχημένες απόπειρες λόγω αέρα. Γυρίσαμε πίσω, διανυκτερευσαμε και φύγαμε με πτήση το επόμενο πρωί. Έκτοτε μας είπαν πως δικαιούμαστε ένα δωρεάν εισιτήριο από την εταιρεία. Μέχρι σήμερα, δεν έχω καταφέρει όχι να το εξαργυρωσω, αλλά έστω να επικοινωνήσω μαζί τους! Δεν έχω άλλη επιλογή από το να απευθυνθώ στην Προστασία Καταναλωτή.

Ευχαριστούμε, mariamE6387PB

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουνίου 2021

Έκλεισα εισιτήριο με την εν λόγω εταιρία μέσω της petas.GR. Το εισιτήριο ήταν για Σαββατοκύριακο .Επικοινώνησα με την ιστοσελίδα κρατησης την επόμενη ημέρα για να αλλάξω την επιστροφή και μου απάντησαν ότι θα προωθήσουν στην scy express το αίτημα και θα με ενημερώσουν.Κανένας ,ποτέ δεν επικοινώνησε μαζί μου.
Καμία εξυπηρέτηση πελατών δεν υφίσταται.Η ιστοσελίδα δικαιολογήθηκε ότι περίμενε νέα από την εταιρία.Φαύλος κύκλος.
Έβγαλα καινούριο εισιτήριο για να επιστρέψω .
Απαράδεκτοι και οι δυο.

• Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
Ευχαριστούμε, χαρά Μ
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουνίου 2021

Ακύρωσαν την πτήση τελευταία στιγμή. Δεν απαντάει το τηλεφωνικό κέντρο κ δεν απαντάνε ούτε στα email ... δεν έχουν επιστρέψει τα χρήματα και για την πτήση επιστροφής δεν στέλνουν την απόδειξη παρά τα άπειρα αιτήματα μέσα από το site που έχω κάνει. Απ ότι διαβάζω εδώ μέσα όλοι έχουν πρόβλημα με την εταιρεία. Δεν υπάρχει κάποιος να κάνει κάτι για όλα αυτά. ?????

• Άνεση θέσης
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
Ευχαριστούμε, N6394RS_
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουνίου 2021

Εδώ και ένα μήνα προσπαθώ να επικοινωνήσω στο τηλεφωνικό τους κέντρο και μετά από ένα τέταρτο αναμονής κλείνει η γραμμή.
Επιπρόσθετα, δεν μου απάντησαν ποτέ στο email που τους έστειλα.
Τους έστειλα μήνυμα και στη σελίδα τους μέσω messenger, το οποίο διαβασαν αλλά συνέχισαν να με αγνοούν!!!
Τέλος, είδα ότι άλλαξε και η ώρα πτήσης, χωρίς καν να μπουν στον κόπο να μου στείλουν ένα mail!!!
Η πιο αισχρή αντιμετώπιση που μου έχει τύχει ποτέ!!
Μείνετε μακριά!!!!

Ευχαριστούμε, kosl392
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουνίου 2021

Πραγματικά δεν έχω ξανά δει αεροπορική με τόση προχειρότητα. Από τους υπεύθυνους στις πύλες μέχρι τον οδηγό του λεωφορείου όλοι απαράδεκτοι. Δεν θα συζητήσω για την τήρηση των μέτρων κατά του COVID. Τραγικοί.

Καλύτερα δώστε λίγα χρήματα παραπάνω ιαμια άλλη εταιρία. Αξίζει!

Ευχαριστούμε, X7934SIgeorgek