“Απαράδεκτη εταιρεία”
Κριτική για: Sky Express

Η κριτική γράφτηκε 11 Μαΐου 2021

Αφού ακύρωσαν την πτήση, μετά ήταν αδύνατο να επικοινωνήσεις μαζί τους τηλεφωνικά. Επικοινώνησα την επόμενη ημέρα μαζί μας μου και με μετέφεραν σε άλλη πτήση, αλλά το χρονικό περιθώριο για την φόρμα plf είχε λήξει. Μας είπαν ότι έχετε δίκιο αλλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι γι αυτό.
Αφου δεν καταφερα να κάνω κάτι για να ταξιδέψω, ακόμα προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους ώστε να γίνει αλλαγή του εισιτηρίου για την επόμενη μέρα.
Ατελείωτη ώρα στην αναμονή του τηλεφώνου και ποτέ να μην απαντάει κανείς.
Απαράδεκτοι

3  Ευχαριστούμε, 856antonism

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαΐου 2021

Δεν απαντάνε ποτέ στα τηλεφωνά ,ούτε στα μειλ δεν έχεις τρόπο επικοινωνίας μαζί τους. Περιμένω ένα μήνα να επικοινωνήσουν μαζί μου για να με ενημερώσουν τι θα γίνει με τα ακυρωμένα μου εισιτήρια λόγω απαγόρευσης σύμφωνα με τα μέτρα του covid και δεν υπάρχει ούτε φωνή ούτε ακρόαση .Μου είπαν ότι θα με πάρουν αυτοί ,για να αλλάξω ημερομηνίες γιατί δεν μπορούν να αφήσουν ανοιχτό το εισιτήριο, επίσης χαριστικά δεν θα με χρεώσουν παραπάνω γιατί κανονικά έπρεπε να πληρώσω 350 επιπλέον από τα 400 που είχα δώσει για μια πτήση στην Κάλυμνο 2 ενήλικες και ένα παιδί .Δηλαδή ζητούσαν 750 για 3 ατομα ,με ελικοφόρο που δεν χωράς καν στις θέσεις .χωρις φαγητό και διάρκειας 45 λεπτά.(και σκεφτείτε ότι για Κάλυμνο οι πτήσεις επιδοτούνται!!!!!)

Ημερομηνία ταξιδιού: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, Aggela24
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαΐου 2021

Προσπαθώ να ακυρώσω κρατήσεις αλλά το σύστημα δε μου το επιτρέπει. Η εταιρεία δεν απαντά στα τηλέφωνα ότι ώρα και να πάρει κανείς ούτε απαντά στα emails. Aν θέλει κανείς να ζητήσει αλλαγή πτήσης, η χρέωση του penalty είναι μεγαλύτερη από την ίδια την τιμή του εισιτηρίου, ενώ οι άλλες δύο αεροπορικές εταιρείες εσωτερικού δε χρεώνουν για αλλαγή πτήσης λόγω των μέτρων του COVID.

Ημερομηνία ταξιδιού: Μάρτιος 2021
    • Άνεση θέσης
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Φαγητό και ποτό
    • Χώρος για τα πόδια
    • Ψυχαγωγία κατά την πτήση
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
Ευχαριστούμε, manosj2021
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτη εταιρεία έγινε άλλη στην ώρα τις πτήσης και δεν ενημερώθηκε κανένας επιβάτης στα τηλέφωνα επικοινωνίας δεν υπάρχει κανένας εκπρόσωπος...προσέξτε τα χρήματα σας

Ευχαριστούμε, _E3362YG
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εκλεισα εισητηριο μετ επιστροφης για 6.5.21-11.5.21, στις 4.5.21 το πρωι. Το ιδιο βραδυ ανακοινωνεται καθολικο λοκνταουν στην Καλυμνο. Προσπαθω με μεηλ, με τηλεφωνα, με μηνυματα στο μεσσεντζερ εκτοτε ν βρω μια λυση για ν μην πανε χαμενα τα 200 € των εισητηριων, αλλα οι εκπροσωποι της εταιριας ειναι αφαντοι. Πραγματικα τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναβιωσει. Απαραδεκτη κ ακρως αντιεπαγγελματικη η "ταχυτερα αναπτυσσομενη ελληνικη αεροπορικη εταιρια"... δεν εχω λογια! Θλιβερη σταση!

Ευχαριστούμε, j_hnk2021