“Ανεκδιήγητη εξυπηρέτηση πελατών.”
Κριτική για: Sky Express

Ανάρμοστη συμπεριφορά στο τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης πελατών. Μίλησα με δυο υπαλλήλους για να ζητήσω επιστροφή χρημάτων για ακυρωμένη πτήση και προσπαθούσαν να μου κλείσουν το τηλέφωνο ότι πιο γρήγορα γινόταν.Έχω πάρει στο τηλεφωνικό κέντρο άλλες τρεις φορές περιμένω ένα μισάωρο τουλάχιστον κ καταλήγουν να μου κλείνουν την γραμμή πριν καν το σηκώσουν. Έχουν περάσει 10 ημέρες και ακόμα περιμένω για την επιστροφή χρημάτων. Η επικοινωνία μαζί τους ήταν ενός λεπτού δεν με άφησαν ούτε καν να επιβεβαίωσε τον αριθμο λογαριασμού. Δεν θέλω ποτέ να ξανακλείσω εισιτήρια μαζί τους. Είναι απαράδεκτοι αγενής και καθόλου επαγγελματίες.

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, elmeimari

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Τελείως αναξιόπιστη εταιρεία... ΜΑΚΡΙΆ... Ενώ έχω κλείσει εισητηρια μεταβίβασης με ανταπόκριση(Κως-Αθήνα-Θεσσαλονίκη) 6 μέρες πριν η εταιρεία αποφάσισε να μας ενημερώσει ότι η πτήση της ανταπόκρισης(Αθήνα-Θεσσαλονίκη) ακυρώθηκε.Φυσικα και δεν μπορούν να αλλάξουν την ημερομηνία της πτήσης μου, αλλά μπορούν να μου δώσουν ένα voucher για την ακυρωμένη πτήση (Αθήνα-Θεσσαλονίκη) και το άλλο εισητηριο (Κως-Αθήνα) τι να το κάνω κύριοι??? Να κάνω βόλτες στην Αθήνα εν μέσω πανδημίας??? Επίσης δεν μπορούν καν να σε επιβεβαιώσουν αν η πτήση της επιστροφής σου θα γίνει κανονικά η αν θα ακυρωθεί και αυτη και πάλι δεν θα έχεις τρόπο να επιστρέψεις στον προορισμό σου. Μακράν η χειρότερη εξυπηρέτηση πελατών που έχω δει.

1  Ευχαριστούμε, 196athinam
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

πετουσα απο τα Χανιά μέσω Αθηνών προς Θεσσαλονίκη , δύο μέρες πριν την πτήση , με ειδοποίησαν ότι ακυρώνεται η πτήση επιστροφής μου και μου δώσανε εισιτιριο μία μέρα νωρίτερα , Πάλι καλά !!!!Τέλος πάντων φτάνοντας στο αεροδρόμιο των Αθηνών Έπρεπε να είχα αναμονή μιάμιση ώρα για να ταξιδέψω προς Θεσσαλονίκη , και φτάνοντας μου λένε ότι δεν υπάρχει τέτοια πτήση , και ότι πτήση θα πραγματοποιηθεί Μετά από δέκα ολόκληρες ώρες!!!!! δεν μου ζήτησαν Συγνώμη , που δεν με ενημέρωσαν , και ούτε να προσφέρουν κάποια voucher , για να μπορώ να αγοράσω Έστω ένα μπουκάλι νερό , που είναι πανάκριβα στο αεροδρόμιο Αθηνών Παρεμπιπτόντως ! Τέλος πάντων στην επιστροφή μου , μου σακάτεψαν τη βαλίτσα , φτάνοντας στα Χανιά πηγαίνω στο γκισέ το Sky Express , και μου λένε θα βγάλετε φωτογραφίες και θα στείλετε e-mail στην εταιρεία , έκανα αυτό το πράγμα , και μου ζήτησαν να του στείλω απόδειξη καταγραφής φθοράς , που δεν την έχω , διαφορετικά λέει δεν μπορεί να μου την προσφέρουν την αποζημίωσή μου !!!!!!! και κάτι άλλο , Σε όποιο σημείο των τριών αεροδρομίων είχα να κάνω με την υπηρεσία εδάφους αυτής της αεροπορικής εταιρείας , ήταν όλοι απαράδεκτα αγενής , εκνευριστικά άσχετοι!!!!

1  Ευχαριστούμε, varketiliv
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2021

πολυ παλια αεροσκαφη σε σημειο που φοβασαι να ταξιδεψες.αλλωστε εχει κ ιστορικο καποιων επικινδυνων συμβαντων. /very old planes and i think safety is not perfect

• Φαγητό και ποτό
    • Check-in και επιβίβαση
1  Ευχαριστούμε, karantere2016
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2021

Διαβάζοντας όλα τα σχόλια και τις κριτικές όταν επρόκειτο να ταξιδέψω μαζί με των 4 μηνών βρέφος μου αλήθεια είχα τρομοκρατηθεί σε σημείο να θέλω να ακυρώσω την κράτηση μου. Ωστόσο, διαπίστωσα πως τα σκάφη ήταν εξαιρετικα αντίθετα με όσα διάβαζα, και η πτήση καθώς και οτι άλλο διέπει τις αεροπορικές διαδικασίες δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από άλλες αεροπορικές εταιρείες.
Value for money.!

Ευχαριστούμε, annafV7524UQ