“Aisxos ”
Κριτική για: Sky Express

Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

πετουσα απο τα Χανιά μέσω Αθηνών προς Θεσσαλονίκη , δύο μέρες πριν την πτήση , με ειδοποίησαν ότι ακυρώνεται η πτήση επιστροφής μου και μου δώσανε εισιτιριο μία μέρα νωρίτερα , Πάλι καλά !!!!Τέλος πάντων φτάνοντας στο αεροδρόμιο των Αθηνών Έπρεπε να είχα αναμονή μιάμιση ώρα για να ταξιδέψω προς Θεσσαλονίκη , και φτάνοντας μου λένε ότι δεν υπάρχει τέτοια πτήση , και ότι πτήση θα πραγματοποιηθεί Μετά από δέκα ολόκληρες ώρες!!!!! δεν μου ζήτησαν Συγνώμη , που δεν με ενημέρωσαν , και ούτε να προσφέρουν κάποια voucher , για να μπορώ να αγοράσω Έστω ένα μπουκάλι νερό , που είναι πανάκριβα στο αεροδρόμιο Αθηνών Παρεμπιπτόντως ! Τέλος πάντων στην επιστροφή μου , μου σακάτεψαν τη βαλίτσα , φτάνοντας στα Χανιά πηγαίνω στο γκισέ το Sky Express , και μου λένε θα βγάλετε φωτογραφίες και θα στείλετε e-mail στην εταιρεία , έκανα αυτό το πράγμα , και μου ζήτησαν να του στείλω απόδειξη καταγραφής φθοράς , που δεν την έχω , διαφορετικά λέει δεν μπορεί να μου την προσφέρουν την αποζημίωσή μου !!!!!!! και κάτι άλλο , Σε όποιο σημείο των τριών αεροδρομίων είχα να κάνω με την υπηρεσία εδάφους αυτής της αεροπορικής εταιρείας , ήταν όλοι απαράδεκτα αγενής , εκνευριστικά άσχετοι!!!!

• Άνεση θέσης
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Χώρος για τα πόδια
    • Ψυχαγωγία κατά την πτήση
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
3  Ευχαριστούμε, varketiliv

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2021

πολυ παλια αεροσκαφη σε σημειο που φοβασαι να ταξιδεψες.αλλωστε εχει κ ιστορικο καποιων επικινδυνων συμβαντων. /very old planes and i think safety is not perfect

• Άνεση θέσης
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
2  Ευχαριστούμε, karantere2016
Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2021

Διαβάζοντας όλα τα σχόλια και τις κριτικές όταν επρόκειτο να ταξιδέψω μαζί με των 4 μηνών βρέφος μου αλήθεια είχα τρομοκρατηθεί σε σημείο να θέλω να ακυρώσω την κράτηση μου. Ωστόσο, διαπίστωσα πως τα σκάφη ήταν εξαιρετικα αντίθετα με όσα διάβαζα, και η πτήση καθώς και οτι άλλο διέπει τις αεροπορικές διαδικασίες δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από άλλες αεροπορικές εταιρείες.
Value for money.!

Ευχαριστούμε, annafV7524UQ
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2021

Ενώ η χειραποσκευή πληρούσε τις διαστάσεις ήταν 2 κιλά παραπάνω και ενώ η ίδια η υπάλληλος μου είπε να βγάλω έστω 1 κιλό και να το βάλω στη βαλίτσα ενώ έκανα ο,τι μου είπε μου είπε ότι τώρα η βαλίτσα είναι παραπάνω από όσο πρέπει και πως είναι 20€ η χρέωση .
Μετά από 3 ταξίδια την ίδια μέρα με κανένα πρόβλημα εμφανίστηκε μια υπάλληλος αποφασισμένη να με χρεώσει και δεν είναι τα χρήματα το θέμα όσο το ότι ενώ με έβαλε σε διαδικασία εν τέλη να μου πει αυτό που θα γινόταν εξαρχής .
Απλή απογοήτευση .
Καμία συνεργασία και ευγένεια .

4  Ευχαριστούμε, harulak2021
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εντυπωσιακή αγένεια, από τις αεροσυνοδούς του αεροσκάφους, κακή οργάνωση, προχειρότητα άνευ προηγούμενου. Η αεροσυνοδός δεν άκουγε καν την ερώτηση, μας ειρωνεύτηκε (2 άσχετους μεταξύ τους πελάτες και για διαφορετικό λόγο) και δεν τηρούσε καν τα μέτρα ασφαλείας για τους επιβάτες. Φυσικά, πρόσεχε για την προσωπική της υγεία, αλλά μαλλον εκεί θεώρησε ότι τελειώνει η δική της δουλειά. Ασυναρτησίες, φωνές χωρίς επιχειρήματα, ανευθυνότητα (για ό,τι ερωτήθηκε η απάντηση ήταν οτι δεν ξέρει, δεν είναι δική της ευθύνη).

Πραγματικά στεναχωρέθηκα, γιατί συνειδητά επέλεξα να ταξιδέψω από Κοζάνη, πληρώνοντας ακριβότερο εισιτήριο, σκεπτόμενη ότι είναι καλό να στηρίζω μικρές εταιρείες που εξυπηρετούν περιφερειακά αεροδρόμια. Δεν με πειράζει το μικρό αεροπλάνο και τα 15kg της βαλίτσας, αλλά την έλλειψη επαγγελματισμού στη συμπεριφορά δεν τη δικαιολογώ, δεν την καταλαβαίνω και φυσικά δεν θα την ξαναυποστώ. Λυπάμαι πολύ.

4  Ευχαριστούμε, elenitse