“very old planes ,over 20 years old!”
Κριτική για: Sky Express

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2021

πολυ παλια αεροσκαφη σε σημειο που φοβασαι να ταξιδεψες.αλλωστε εχει κ ιστορικο καποιων επικινδυνων συμβαντων. /very old planes and i think safety is not perfect

• Άνεση θέσης
    • Εξυπηρέτηση πελατών
    • Φαγητό και ποτό
    • Χώρος για τα πόδια
    • Ψυχαγωγία κατά την πτήση
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
2  Ευχαριστούμε, karantere2016

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιανουαρίου 2021

Διαβάζοντας όλα τα σχόλια και τις κριτικές όταν επρόκειτο να ταξιδέψω μαζί με των 4 μηνών βρέφος μου αλήθεια είχα τρομοκρατηθεί σε σημείο να θέλω να ακυρώσω την κράτηση μου. Ωστόσο, διαπίστωσα πως τα σκάφη ήταν εξαιρετικα αντίθετα με όσα διάβαζα, και η πτήση καθώς και οτι άλλο διέπει τις αεροπορικές διαδικασίες δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από άλλες αεροπορικές εταιρείες.
Value for money.!

Ευχαριστούμε, annafV7524UQ
Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2021

Ενώ η χειραποσκευή πληρούσε τις διαστάσεις ήταν 2 κιλά παραπάνω και ενώ η ίδια η υπάλληλος μου είπε να βγάλω έστω 1 κιλό και να το βάλω στη βαλίτσα ενώ έκανα ο,τι μου είπε μου είπε ότι τώρα η βαλίτσα είναι παραπάνω από όσο πρέπει και πως είναι 20€ η χρέωση .
Μετά από 3 ταξίδια την ίδια μέρα με κανένα πρόβλημα εμφανίστηκε μια υπάλληλος αποφασισμένη να με χρεώσει και δεν είναι τα χρήματα το θέμα όσο το ότι ενώ με έβαλε σε διαδικασία εν τέλη να μου πει αυτό που θα γινόταν εξαρχής .
Απλή απογοήτευση .
Καμία συνεργασία και ευγένεια .

4  Ευχαριστούμε, harulak2021
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Εντυπωσιακή αγένεια, από τις αεροσυνοδούς του αεροσκάφους, κακή οργάνωση, προχειρότητα άνευ προηγούμενου. Η αεροσυνοδός δεν άκουγε καν την ερώτηση, μας ειρωνεύτηκε (2 άσχετους μεταξύ τους πελάτες και για διαφορετικό λόγο) και δεν τηρούσε καν τα μέτρα ασφαλείας για τους επιβάτες. Φυσικά, πρόσεχε για την προσωπική της υγεία, αλλά μαλλον εκεί θεώρησε ότι τελειώνει η δική της δουλειά. Ασυναρτησίες, φωνές χωρίς επιχειρήματα, ανευθυνότητα (για ό,τι ερωτήθηκε η απάντηση ήταν οτι δεν ξέρει, δεν είναι δική της ευθύνη).

Πραγματικά στεναχωρέθηκα, γιατί συνειδητά επέλεξα να ταξιδέψω από Κοζάνη, πληρώνοντας ακριβότερο εισιτήριο, σκεπτόμενη ότι είναι καλό να στηρίζω μικρές εταιρείες που εξυπηρετούν περιφερειακά αεροδρόμια. Δεν με πειράζει το μικρό αεροπλάνο και τα 15kg της βαλίτσας, αλλά την έλλειψη επαγγελματισμού στη συμπεριφορά δεν τη δικαιολογώ, δεν την καταλαβαίνω και φυσικά δεν θα την ξαναυποστώ. Λυπάμαι πολύ.

4  Ευχαριστούμε, elenitse
Η κριτική γράφτηκε 4 Ιανουαρίου 2021

Οι άνθρωποι απαράδεκτοι !!! Πριν λίγα χρόνια έγινε αυτο.. Μου τηλεφώνησαν ότι λόγο απεργίας θα ακυρωθεί η πτήση μου. Έκλεισα ακτοπλοϊκά και εν τέλει έγινε η πτήση χωρίς φυσικά να λάβω ενημέρωση. Μετά με ταλαιπώρησαν επί δύο μήνες για την επιστροφή χρημάτων καθώς με έβαζαν να τηλέφωνο καθημερινά και να ψάχνω ποτε τον ένα υπαλληλο και πότε τον άλλον.. η εμπειρία μου από αυτό;; Αγένεια και αμφισβήτηση... Δεν θα πρότεινα την εταιρεία αυτή σε κανέναν είναι εντελώς αναξιόπιστοι...

Ημερομηνία ταξιδιού: Δεκέμβριος 2020
3  Ευχαριστούμε, stavroulam494