“Η χειρότερη αεροπορική εταιρία στην Ελλάδα”
Κριτική για: Sky Express

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2020

Καταρχήν απαράδεκτη συμπεριφορά των υπαλλήλων της και κυρίως της Αθήνας, η πτηση απαισια παρα πολύ κουραστικη αλλα και απαισιο πιλοταρισμα απο τους πιλότους της και το χειρότερο εχασαν την βαλίτσα μου και μου την εστειλαν μετα απο 3 μέρες και όταν τους ζητησα τον λογο απο τον υπεύθυνο της Ροδου η απαντηση του ηταν : "Τι να κάνουμε έτυχε "

3  Ευχαριστούμε, NIKOSKAR96

Η κριτική γράφτηκε 19 Δεκεμβρίου 2020

Το αεροπλάνο ήταν αρκετά βρώμικο και μυριζε έντονα κάτι σαν αρωματικό που προκαλούσε πονοκέφαλο. Μας στίβαξαν στο πίσω μέρος του αεροπλάνου για να έχει ισορροπία με τις αποσκευές που μπαίνουν μπροστά. Εν μέσω πανδημίας κορονοιού... Απαράδεκτο το γεγονός ότι υπηρχε επιβάτισσα που με το που καθίσαμε, κατέβασε την μάσκα της, και κανένας από το "cabin crew" δεν της έκανε παρατήρηση. Μετά από όσα ζήσαμε το 2020 πίστευα ότι κάτι τέτοιο θα είναι δεδομένο...και οι αντίστοιχες κυρώσεις επίσης.

• Άνεση θέσης
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση
1  Ευχαριστούμε, DimitraMi33
Η κριτική γράφτηκε 17 Δεκεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μεσα στο δευτερο κύμα της πανδημίας, η SKY Express δεν φτανει που γεμισε το αεροπλανακι της 60 ατομα, αλλα ακομα και οταν προσγειωθηκε στο Βενιζελος, δεν μπηκε καν στον κόπο να φερει 2 λεωφορεία να μας παρουν. Στριμωχθηκαμε 60 ατομα σε ενα. Οσο και αν διαμαρτυρηθηκαμε αδιαφορησαν οι πάντες.
ΝΤΡΟΠΗ

2  Ευχαριστούμε, Aris G
Η κριτική γράφτηκε 16 Δεκεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ειχα ακουσει πολλα για αυτην την εταιρια και τη φοβομουνα...αλλα και περσυ τον δεκεμβ του 2019 που λογω πολυ κακων καιρικων συνθηκων ακυρωθηκε η πτηση μας ηταν εξυπηρετικοτατοι(μας πηγαν σε ξενοδοχειο και μας αλλαξαν δωρεαν τη πτηση) και φετος που λογο κοβιντ ακυρωθηκε η πτηση μας...μας ακυρωσαν τα εισιτηρια και μας επεστρεψαν τα χρηματα μεσα σε λιγες μερες!για τα κοριτσια στο τηλ δεν το συζητω...εξαιρετικες ξαι ευγενεστατες!καλες πτησεις και καλα ταξιδια ευχομαι!και ο.τι καλυτερο γενικοτερα!

Ευχαριστούμε, Anna M
Η κριτική γράφτηκε 27 Νοεμβρίου 2020

Mια πλήρης αποτυχία επιλογής. Χίλιες φορές να πάρει κάποιος το υποβρύχιο για να πάει απο Σαντορίνη -Αθηνα παρά να πάει με την Sky-Express .Είχαμε κλείσει τα αεροπορικά εισιτήρια 3 μήνες πριν.Τρεις μέρες πριν ταξιδέψουμε οικογενειακως 4 άτομα μαθαίνω ότι στην επιστροφή η εταιρεία άλλαξε το δρομολόγιο και μας το έβαλε να πετάξουμε 5 τα ξημερώματα αντί για 5 το απόγευμα.Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να χάσουμε 240Ε από την τσέπη μας , για μια μέρα αφού είχαμε κλείσει το δωμάτιο του ξενοδοχείου μέχρι το απόγευμα και υποχρεωθήκαμε να κλείσουμε δωμάτιο στην Αθηνα (2 διανυκτερευσεις για 12 ώρες) μιας και με 2 μικρά παιδιά άυπνα από της 2.30 τα ξημερώματα ΄να ταξιδεύουν έπρεπε κάπου να μείνουμε να κοιμηθούμε.Το τραγικό όμως ήταν όταν φτάσαμε στην Αθήνα έχασαν τρεις βαλίτσες με αποτέλεσμα να μην έχουμε ούτε τα απαραίτητα για 12 ώρες ,ΦΑΝΤΆΖΕΣΤΕ.Το δράμα δεν τελειώνει εδώ.Μας είπαν κατηγορηματικά ότι έπρεπε να πάμε εμείς να πάρουμε από το αεροδρόμιο τις βαλίτσες που έχασαν αυτοί.Έτσι με δυο παιδιά πληρώσαμε 100 ευρώ πήγαινε έλα από και προς το αεροδρόμιο για να τις πάρουμε.Δε συζητώ ότι χάσαμε και την πρώτη μέρα στο ξενοδοχείο μιας και περιμέναμε από στιγμή σε στιγμή να μας ειδοποιήσουν και χωρίς ρούχα κα δεν κάναμε τίποτα. ΆΠΛΑ ΑΠΑΡΆΔΕΧΤΟΙ. Εγώ πάντως θα κάνω καταγγελία στον συνήγορο του ταξιδιώτη , μιας και η εταιρεία δεν μου έχει απαντήσει ακόμα για όλα αυτά.

Ημερομηνία ταξιδιού: Οκτώβριος 2020
    • Άνεση θέσης