“Δυστυχώς απογοητεύτηκα”
Κριτική για: Volotea

Η κριτική γράφτηκε 23 Αυγούστου 2018

Μεγάλη καθυστέρηση στην αναχώρηση με αποτέλεσμα να τρέχω για να προλάβω την επόμενη πτήση μου. Δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος. Το προσωπικό του αεροπλάνου ήταν πολύ καλό.

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, AYTOS
Ο/η Volotea, Director General του Volotea, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Οκτωβρίου 2018

Δουλεύουμε πολύ σκληρά για να προσφέρουμε στους επιβάτες μας υπηρεσίες υψηλής ποιότητας και θα θέλαμε να μάθουμε περισσότερα για την εμπειρία σας. Τα σχόλιά σας θα μας βοηθήσουν να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες που προσφέρουμε σε όλους τους επιβάτες μας. Στείλτε μας ένα email μέσω της φόρμας που θα βρείτε στην ιστοσελίδα μας, εξηγώντας λεπτομερώς τι συνέβη. Ευχαριστώ για το σχόλιο σου.

Χαιρετισμοί,

Η κριτική γράφτηκε 21 Αυγούστου 2018

Υπήρξε μία μικρή καθυστέρηση, περίπου μισής ώρας για την αναχώρηση αλλά γενικά θεωρώ πως για low cost εταιρεία ανταποκρίνεται καλά στις λίγες απαιτήσεις που μπορεί να έχουν οι πελάτες της. Στην τιμή του εισιτηρίου η οποία ήταν αρκετά χαμηλή, γύρω στα 70€ συμπεριλαμβανόταν και βαλίτσα 23 κιλών.
Θα έκλεινα ξανά εισiτήριο με Volotea.

Ημερομηνία ταξιδιού: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, 227christinaz
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2018

1. Καθυστέρηση πτήσης με όλα τα αρνητικά επακόλουθα (το μετρό είχε ήδη κλείσει και αναγκάστηκα να πάρω ταξί, φάνηκα ασυνεπής στο ραντεβού μου).
Και τελικά αν στα επιπλέον έξοδα του ταξί συνυπολογίσουμε τα έξοδα για νερό και τροφή στο αεροδρόμιο κατά την αναμονή λόγω καθυστέρησης, η προσωπική μου δαπάνη θα ήταν ίδια με την περίπτωση που έκλεινα ένα ακριβό εισιτήριο μιας αξιόπιστης εταιρείας.
Σε περίπτωση που το ταξίδι μου είχε επαγγελματικό σκοπό και όχι αναψυχής μια καθυστερηση σε επαγγελματική συνάντηση θα μπορόυσε να αποβεί επιζήμια για το επαγγελματικό μου κύρος και τα οικονομικά μου.

2. Αγενές προσωπικό.

3. Το γεγονός ότι χρεώνετε τα μικρογεύματα στην καμπίνα του αεροσκάφους μπορώ να το κατανοήσω ως στρατηγική επιβίωσης μιας low cost εταιρείας.
Το να χρεώνετε, όμως, την δυνατότητα δυο φίλοι συνταξιδίωτες να καθήσουν ο ένας δίπλα στον άλλον στο αεροσκάφος δείχνει αχόρταγη φιλαργυρία και κάνει την εταιρεία να φαίνεται αφιλόξενη.
Μήπως σε επόμενη πτήση θα μας χρεώσετε και τον αέρα που αναπνέουμε?

Ημερομηνία ταξιδιού: Αύγουστος 2018
3  Ευχαριστούμε, DrKarnezis
Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2018

Πετάξαμε με τη Volotea από Βερόνα για Αθήνα, με 46 ευρώ έκαστος και κανονική βαλίτσα 23 κιλών. Υπήρξε αλλαγή στην ώρα αναχώρησης (καθυστέρηση) και είχαμε ενημερωθεί γι αυτό με mail σχεδόν 20 μέρες πριν. Ωστόσο κατά την επιβίβαση των μισών επιβατών, ενημερωθήκαμε μέσα στην καμπίνα, ότι υπήρχε μικρή βλάβη σε κάποια ηλεκτρονικά (ασήμαντη βλάβη, ωστόσο αν δεν υπήρχε απόλυτη επίλυση δεν μπορούσε να αναχωρήσει το αεροσκάφος). Οι άλλοι μισοί επιβάτες περίμεναν στο gate για να επιβιβαστούν κι εκείνοι. Στην περίπου 1 ώρα που κράτησε όλο αυτό, οι αεροσυνοδοί φρόντιζαν για κάθε επιβάτη ξεχωριστά, να μην δημιουργηθεί ανησυχία ή άγχος και τα κατάφεραν άψογα. Ενημέρωσαν ότι αν χρειαστεί θα αλλάζαμε ακόμη κ αεροπλάνο. Επίσης πρόσφεραν σε όλους ανεξαιρέτως νερό (που κανονικά θα χρεωνόμασταν). Φτάσαμε στο Βενιζέλος με κάποια καθυστέρηση αλλά ασφαλείς, οπότε όλα καλά. Δεν αγχώθηκα ιδιαίτερα. Ήταν η πρώτη μου πτήση με low cost εταιρεία, μου φάνηκε αρκετά αξιόπιστη. Θα την ξαναπροτιμήσω αν εξυπηρετεί με πτήσεις την πόλη που θα επισκεφτώ.

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, penny-anna_Athens
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2018

καλο τσεκ ιν , πολύ καλη τιμη σε σχεση με οτ άλλο. φυσικα δεν εφαγα κατι , ουτε και πηρα καποιο ποτο. η εξυπηρετηση και το προσωπικο μια χαρα. δυστυχως το τηλ εξυπηρετησης είναι ισπανια ...και φυσικα χρεωνεσαι αναλογα.

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούλιος 2018
Ευχαριστούμε, viki12017