“Δεν έχω παράπονο”
Κριτική για: Volotea

Η κριτική γράφτηκε 11 Αυγούστου 2018

Πετάξαμε με τη Volotea από Βερόνα για Αθήνα, με 46 ευρώ έκαστος και κανονική βαλίτσα 23 κιλών. Υπήρξε αλλαγή στην ώρα αναχώρησης (καθυστέρηση) και είχαμε ενημερωθεί γι αυτό με mail σχεδόν 20 μέρες πριν. Ωστόσο κατά την επιβίβαση των μισών επιβατών, ενημερωθήκαμε μέσα στην καμπίνα, ότι υπήρχε μικρή βλάβη σε κάποια ηλεκτρονικά (ασήμαντη βλάβη, ωστόσο αν δεν υπήρχε απόλυτη επίλυση δεν μπορούσε να αναχωρήσει το αεροσκάφος). Οι άλλοι μισοί επιβάτες περίμεναν στο gate για να επιβιβαστούν κι εκείνοι. Στην περίπου 1 ώρα που κράτησε όλο αυτό, οι αεροσυνοδοί φρόντιζαν για κάθε επιβάτη ξεχωριστά, να μην δημιουργηθεί ανησυχία ή άγχος και τα κατάφεραν άψογα. Ενημέρωσαν ότι αν χρειαστεί θα αλλάζαμε ακόμη κ αεροπλάνο. Επίσης πρόσφεραν σε όλους ανεξαιρέτως νερό (που κανονικά θα χρεωνόμασταν). Φτάσαμε στο Βενιζέλος με κάποια καθυστέρηση αλλά ασφαλείς, οπότε όλα καλά. Δεν αγχώθηκα ιδιαίτερα. Ήταν η πρώτη μου πτήση με low cost εταιρεία, μου φάνηκε αρκετά αξιόπιστη. Θα την ξαναπροτιμήσω αν εξυπηρετεί με πτήσεις την πόλη που θα επισκεφτώ.

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούνιος 2018
    • Φαγητό και ποτό
Ευχαριστούμε, penny-anna_Athens

Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2018

καλο τσεκ ιν , πολύ καλη τιμη σε σχεση με οτ άλλο. φυσικα δεν εφαγα κατι , ουτε και πηρα καποιο ποτο. η εξυπηρετηση και το προσωπικο μια χαρα. δυστυχως το τηλ εξυπηρετησης είναι ισπανια ...και φυσικα χρεωνεσαι αναλογα.

Ευχαριστούμε, viki12017
Η κριτική γράφτηκε 7 Αυγούστου 2018

πολυ καλη εξυπηρετηση...ακριβης στην ωρα πτησης και αφιξης... καλο ταξιδι!!! την συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

Ημερομηνία ταξιδιού: Ιούνιος 2018
Ευχαριστούμε, Titomichelaki M
Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2018

Υπάρχει περίπτωση να μην ταξιδέψετε! Αυτό τα λέει όλα.Χωρις κανένα κριτήριο η ένδειξη ,με άφησαν έξω από το αεροπλάνο.Ημασταν 80 υπεράριθμοι!

4  Ευχαριστούμε, mariastaurakopoulou
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2018

Έχω ταξιδέψει το τελευταίο δίμηνο 3 φορές με την συγκεκριμένη εταιρία. Αν πετύχει κανείς μια καλή τιμή, γιατί έχουν κι εξωπραγματικές τιμές, ειδικά για low cost, θεωρώ πως συγκριτικά με την αντίστοιχη γνωστή εταιρία που κάνει τα ίδια δρομολόγια είναι μια χαρά. Σε εμένα προσωπικά δεν έτυχε καθυστέρηση. Πολιτική σίγουρα επικοινωνίας Ελλάδα δεν υπάρχει, οπότε αν έχεις πρόβλημα, πρέπει να χρεωθείς ισπανία, app android δεν έχει, αλλά μπορείς να πάρεις την κάρτα επιβίβασής σου από το site τους. Το προσωπικό εδάφους δε θα έλεγα ότι είναι και το πιο εξυπηρετικό (για την ακρίβεια σε ερώτησή μου για το αν π.χ προλαβαίνω έως ότου αρχίσει η επιβίβαση να πάω ως την τουαλέτα, μου είπαν ότι δεν ξέρουν κ δε θα το πουν, να έχω το νου μου στην έξοδο γιατί μπορεί το last boarding να γίνει και νωρίτερα από το καθορισμένο, χωρίς ενημέρωση) και ενώ σε μια πτήση ήταν το μισό αεροπλάνο γεμάτο, μου πήραν προκαταβολικά τη χειραποσκευή, χωρίς να έχω πολλά τεμάχια και τσαντάκια μαζί κ χρειάστηκε να περιμένω στο αεροδρόμιο άφιξης άσκοπα πολλή ώρα για να την παραλάβω ενώ ήταν ψιλοάδεια τα compartments. Το αεροσκάφος ήταν μικρό και παλιό, και σίγουρα με σημάδια στα προσκέφαλα "βρωμιάς" χρόνων, αλλά ως θέση ήταν ικανοποιητικού μεγέθους και οι flight attentands ήταν φιλικοί, εξυπηρετικοί και μιλούσαν κάποιοι και ελληνικά.Οι προσγειώσεις κ απογειώσεις ήταν επίσης ομαλές.

1  Ευχαριστούμε, pepinina