“Ποτέ ξανά”
Κριτική για: Volotea

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαΐου 2018

Απαράδεκτοι.! Πρώτο μου ταξίδι με την Volotea: Δεν με άφησαν να κάνω check in από το κινητό μου στο αεροδρόμιο και με υποχρέωσαν να πληρώσω 30 ευρώ. Δεν με έβαλαν να κάτσω δίπλα στην φίλη μου(με την οπίια πηγα μαζί της να κανω chech in για να κάτσουμε μαζί) και τελικά στο αεροπλάνο μπροστά μου είχα 6 άδειες θέσεις.!!!!!!!!!! Οι αεροσυνοδός δεν ήξερε καν αγγλικά δεν μπορούσα να συννενοηθώ και στην επιστροφή μου πήραν δωρεάν την βαλίτσα για να εξυπηρετηθούν εκείνοι.. Καλύτερα να πλήρωνα 40 ευρώ περισσότερο και να επιλέξω άλλη εταιρία η οποία σου φέρνει και ενα ποτηρι νερό παρα με volotea!! ποτε ξανά

• Φαγητό και ποτό
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση (π.χ. αποτελεσματικότητα, εξυπηρέτηση στην πύλη)
2  Ευχαριστούμε, Eirhnh X

Η κριτική γράφτηκε 23 Μαρτίου 2018

Εχουμε δοκιμάσει τήν συγκεκριμένη εταιρεία σέ τρία μέχρι τώρα ταξίδια με επιστροφή,στήν Βενετία,στό Μπάρι καί τήν Γένοβα.Οι μέχρι σήμερα εντυπώσεις μας κατ αρχάς είναι θετικές γιά εταιρεία χαμηλού κόστους,έχοντας παράλληλα κάποιες ενστάσεις στήν πολιτική πού ακολουθεί στόν τομέα των πωλήσεων ,όπου οι χαμηλές τιμές αφορούν μόνον εάν γίνεις Μέλος με ετήσια συνδρομή περί τά 50 euro τό άτομο,αποκλείοντας αυτούς πού δέν ταξιδεύουν συχνά με τήν εταιρεία.Επιπλέον οι σχεδόν μηδενικοί ναύλοι προσφέρονται μεταξύ προορισμών πού δέν αφορούν τούς Ελληνες πελάτες.Πρόκειται γιά Καταλανικών συμφερόντων εταιρεία με αεροσκάφη 20 ετών + ηλικία Boeing 317 εδιαμεσων αποστάσεων καί μικρής χωρητικότητας (125 άτομα).Στά δύο από τά τρία ταξίδια μας αναχωρήσαμε με καθυστέρηση,Δέν σκοπεύουμε να τήν αποκλείσουμε απο μελλοντικά μας ταξίδια,κρίνοντας γενικά τήν παρουσία της στήν Ελλάδα θετική.Δέν έχουμε εικόνα γιά τίς εσωτερικές πτήσεις

• Φαγητό και ποτό
    • Καλή σχέση ποιότητας και τιμής
    • Check-in και επιβίβαση (π.χ. αποτελεσματικότητα, εξυπηρέτηση στην πύλη)
3  Ευχαριστούμε, LEONIDAS M
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η πτηση ξεκινησε με μια καθυστερηση μιαμισης ωρας, καθυστερηση για την οποια απολογηθηκαν καιτην οποια προσπαθησαν να κερδισουν στον αερα. Η πτηση ηταν ανετη και τα καθισματα εχουν νορμαλ αποστασεις για low cost εταιρια.. φυσικα οτι παρεις στο αεροσκαφος το πληρωνεις, σε λογικες τιμες .. το πληρωμα ευγενικο, γενικα η ολη εικονα απο την ωρα που εκλεισα τα εισιτηρια ηταν θετικη.. σε ενα λαθος που εκανα πριν την κρατηση ανταποκριθηκαν στο email αμεσα.. με ενημερωσαν για την απεργια στα Ιταλικα αεροδρομια πριν την πτηση με email, γενικα υπηρξε μια σωστη ενημερωση..

Ευχαριστούμε, Dimitris F
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ταξίδεψα για Μύκονο με αφορμή το οικονομικό εισιτήριο, πρόκειται για low cost εταιρεία τιμών και υπηρεσιών.

4  Ευχαριστούμε, Antouli
Ο/η Volotea, Director de Relaciones con Clientes του Volotea, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 17 Μαρτίου 2018
Μετάφραση Google

Kalimèra Antouli,

Thank you very much for your trust, we hope to see you soon on board :-) !

Η κριτική γράφτηκε 27 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Γρήγορη οικονομική ευχάριστο και άνετο ταξίδι και πάνω απ ολα στην ώρα της !! Αξιόπιστη ελπίζω να μην σταματήσει τα δρομολόγια για Σαντορίνη

Ευχαριστούμε, Mark S