Παρατηρήσαμε ότι το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Η ιστοσελίδα του TripAdvisor μπορεί να μην εμφανιστεί σωστά.
Υποστηρίζονται τα παρακάτω προγράμματα περιήγησης:

“το καλύτερο της Θεσσαλονίκης!” 5 από 5 αστέρια
Κριτική για Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη

Αποθήκευση Αποθηκεύτηκε
Προσθέσατε Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη στις Αποθηκεύσεις
Οι καλύτερες τιμές για τη διαμονή σας
Επιλέξτε ημερομηνίες για να βρείτε τις καλύτερες τιμές
Άφιξη μμ/ηη/εεεε Αναχώρηση μμ/ηη/εεεε
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 7 ακόμη ιστότοποι!
Συντελεστής
13 κριτικές 13 κριτικές
Κριτικές σε 3 πόλεις Κριτικές σε 3 πόλεις
11 χρήσιμες ψήφοι 11 χρήσιμες ψήφοι
“το καλύτερο της Θεσσαλονίκης!”
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 24 Σεπτέμβριος 2012

Μοντέρνο εκπληκτικό design, καινούριο ξενοδοχείο, το καλύτερο πρωινό που έχω φάει ποτέ, τεράστια πισίνα με αναπαυτικές ξαπλώστρες και αρκετά χαμηλή τιμή για 5άστερο..
Αξίζει και για καφέ-ποτό, σε ήσυχο περιβάλλον με λίγο κόσμο.

• Έμεινε: Δεκέμβριο 2011, ταξίδεψε: μόνος
Αυτή η κριτική ήταν χρήσιμη; Ναι 3
Ο/η Skepetaris, Γενικός Διευθυντής του Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική, 17 Αύγουστος 2013
Αγαπητέ Φιλοξενούμενε ,
Εκφράζουμε την εκτίμηση μας για σχόλια σας και σας διαβεβαιώνουμε ότι θα συνεχίσουμε να εστιάζουμε στην βελτίωση των υπηρεσιών και των προϊόντων που προσφέρουμε. Στόχος μας είναι η συνεχής πρόοδος. Για τον λόγο αυτό τα σχόλια σας μας είναι πολύτιμα.
Ευχαριστούμε πολύ για το διαμονή σας στο Hotel Nikopolis κατά την πρόσφατη επίσκεψή σας στη Θεσσαλονίκη .Χαίρομαι που η διακόσμηση , το όλο ¨στήσιμο¨ και οι επισιτιστικές μας επιλογές στο χώρο του πρωινού του ξενοδοχείου σας ικανοποίησαν .
Για μία ακόμη φορά σας ευχαριστώ που μείνατε κοντά μας και ελπίζω να έχω τη χαρά να σας υποδεχθώ ξανά στο ξενοδοχείο .

Σκεπετάρης Κων/νος

Σύνοψη βαθμολογίας
    4 από 5 αστέρια
  • Υπηρεσία
    4,5 από 5 αστέρια
Οι συμβουλές ταξιδιωτών σάς βοηθούν να διαλέξετε το σωστό δωμάτιο.   Συμβουλές για δωμάτια (10)
Ημερομηνία | Βαθμολογία
2 κριτικές
Κριτικές σε 2 πόλεις Κριτικές σε 2 πόλεις
20 χρήσιμες ψήφοι 20 χρήσιμες ψήφοι
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 26 Αύγουστος 2012

Το ξενοδοχείο Νικόπολις σου παρέχει τα πάντα!! Εξαιρετικό πρωινό, άψογη εξυπηρέτηση, φιλικό προσωπικό, καθαριότητα . Η πισίνες του ήταν απλά το κερασάκι στην τούρτα. Η κόρη μου δεν έλεγε να βγεί από την εσωτερική θερμενόμενη και η εξωτερική η οποία είναι ολυμπαικών διαστάσεων ήταν απλά ένα τέλειο μερος για να ξεκινήσεις και να τελιώσεις την ημέρα σου. Σε κάθε μας επίσκεψη στην Θεσσαλονίκη θα κλείνουμε εκεί δωμάτιο. Όταν βρίσκεις το τέλειο δεν ψάχνεις για κάτι καλύτερο γιατί απλά θα απογοητευτείς.

• Έμεινε: Σεπτέμβριο 2011, ταξίδεψε: με την οικογένεια
5 κριτικές για ξενοδοχεία
Κριτικές σε 10 πόλεις Κριτικές σε 10 πόλεις
25 χρήσιμες ψήφοι 25 χρήσιμες ψήφοι
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 22 Αύγουστος 2012

Ημουν εκει δυστυχως μονο για μια μερα! αλλα ήταν απλα τελεια! εσωτερικη και εξωτερικη πισινα και στην τιμη του δωματιου spa, σαουνα, χαμαμ, jacuzzi. να δοκιμασετε massage αξιζει full! τα δωματια μεγαλα, ησυχα με όλες τις ανεσεις! parking διαθεσιμο! πληρες πρωινο και η εξυπηρετηση απο το προσωπικο αψογη, φιλικη και αμεση! το συνιστω ανεπιφυλακτα!

Συμβουλή: με θεα στην πισινα θα ήταν οτι καλυτερο και σον πρωτο όροφο!
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
8 κριτικές 8 κριτικές
Κριτικές σε 5 πόλεις Κριτικές σε 5 πόλεις
14 χρήσιμες ψήφοι 14 χρήσιμες ψήφοι
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 19 Ιούλιος 2012

Λόγω επαγγελματικών μου ταξιδιων στην Θεσσαλονίκη, χρησιμοποιώ σχεδόν πάντοτε το εν λόγω ξενοδοχείο. Άψογη εξυπηρέτηση από το προσωπικό, καθαριότητα για διδασκαλία, ευγένεια και ταχύτητα, Το πρωινό του είναι απλά ανεπανάληπτο, αλλά θα ήταν σκόπιμο να σκεφθούν εναλλακτικές προτάσεις προσφορών και κοστολόγησης του δείπνου.
Άφησα τελευταία την πισίνα του. Όλα τα λεφτά. Να επιστρέφεις το απόγευμα από έντονη ημέρα εργασίας και με μια βουτιά στην τεραστίων διαστάσεων πισίνα να ξεκουράζεσαι και να 'αδειάζεις'. Σίγουρα θα συνεχίσω να πηγαίνω και το συνιστώ ανεπιφύλακτα, ελπίζοντας ότι οι υπηρεσίες του θα παραμείνουν τουλάχιστον ως έχουν.

Συμβουλή: κοντά στους ανελκυστήρες για να αποφύγετε τις μεγάλες διαδρομές.
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
23 κριτικές για ξενοδοχεία
Κριτικές σε 29 πόλεις Κριτικές σε 29 πόλεις
82 χρήσιμες ψήφοι 82 χρήσιμες ψήφοι
2 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 26 Απρίλιος 2012

Πολύ ακριβό ξενοδοχείο χωρίς να παρέχει τις υπηρεσίες που διαφημίζει. Το προσωπικό καθόλου εξυπηρετικό καθώς δεν μπήκαν στον κόπο να μας βοηθήσουν να βρούμε το δωμάτιο και ψάχναμε για αρκετή ώρα στους διαδρόμους. Το δωμάτιο σε πράσινους χρωματισμούς ήταν ήσυχο, μοντέρνο, άνετο και καθαρό αλλά δεν είχε ξεσκονιστεί για μέρες και το μπάνιο είχε πολλά άλατα. Το φαγητό ήταν ότι χειρότερο που έχω δοκιμάσει. Η τεράστια πισίνα ήταν άδεια. Λειτουργούσε μόνο η εσωτερική πισίνα αλλά το νερό ήταν κρύο. Όταν πληρώσαμε η υπάλληλος έκανε λάθος και μας χρέωσε λιγότερα. Μετά το κατάλαβε και ενώ είχαμε φύγει από το ξενοδοχείο, χρέωσε την πιστωτική μου κάρτα με το επιπλέον ποσό χωρίς όμως να με ενημερώσει. Με ενόχλησε το γεγονός ότι είχαν κρατήσει τα στοιχεία της πιστωτικής μου κάρτας και τα χρησιμοποίησαν χωρίς καμία ειδοποίηση. Οι υπηρεσίες που προσφέρει δεν ανταποκρίνονται στην κατηγορία του ξενοδοχείου. Ήταν από τα χειρότερα 5άστερα που έχω διαμείνει. Απογοητεύτηκα γιατί πληρώσαμε πολλά χρήματα και περίμενα τουλάχιστον άψογη καθαριότητα και νόστιμα φαγητά. Κρίμα!

• Έμεινε: Δεκέμβριο 2011, ταξίδεψε: ως ζευγάρι
    • 1 από 5 αστέρια Αξία
    • 4 από 5 αστέρια Ποιότητα ύπνου
    • 3 από 5 αστέρια Δωμάτια
    • 2 από 5 αστέρια Καθαριότητα
    • 2 από 5 αστέρια Υπηρεσία
Αυτή η κριτική ήταν χρήσιμη; Ναι 4

Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Γράψτε μια κριτική Προσθήκη φωτογραφιών

Πρόσθετες πληροφορίες για Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη

Διεύθυνση: 16-18 Asklipiou St, Θέρμη 570 01, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Μακεδονία > Περιοχή Θεσσαλονίκης > Θέρμη
Παροχές:
Μπαρ / Σαλόνι Επιχειρηματικό κέντρο με πρόσβαση στο Ίντερνετ Γυμναστήριο / Αίθουσα άσκησης Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Δωρεάν στάθμευση Επιτρέπονται τα κατοικίδια (Κατάλληλο για σκυλιά / κατοικίδια) Εστιατόριο Υπηρεσία δωματίου Σπα Σουίτες Πισίνα Πρόσβαση-αναπηρικό καρότσι
Στυλ ξενοδοχείου:
Κατατάχθηκε #1 από 2 ξενοδοχεία στον προορισμό Θέρμη
Εύρος τιμών (ανά διανυκτέρευση): 91 € - 164 €
Κατηγορία Ξενοδοχείου:5 αστέρων — Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη 5*
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με τον συνεργάτη Expedia, Hotels.com, HotelsClick, Booking.com και Otel, ώστε να έχετε τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.

Εάν είστε ιδιοκτήτης ή διευθυντής στο Ξενοδοχείο Νικόπολις Θεσσαλονίκη, εγγραφείτε τώρα για δωρεάν εργαλεία, που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για να βελτιώσετε την καταχώρισή σας, να ενθαρρύνετε νέες κριτικές και να απαντήσετε σε σχολιαστές.