Παρατηρήσαμε ότι το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Η ιστοσελίδα του TripAdvisor μπορεί να μην εμφανιστεί σωστά.
Υποστηρίζονται τα παρακάτω προγράμματα περιήγησης:

“ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ” 5 από 5 αστέρια
Κριτική για Porto Tango Hotel

Οι καλύτερες τιμές για τη διαμονή σας
Εισαγάγετε ημερομηνίες για να βρείτε τις καλύτερες τιμές
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 3 ακόμη ιστότοποι!
Athens
1 χρήσιμη ψήφος 1 χρήσιμη ψήφος
“ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΤΗΝΟ”
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 24 Μάϊος 2012

Με την σύζυγό μου και ένα φιλικό ζευγάρι, αποφασίσαμε να πάμε ένα μικρής διάρκειας ταξίδι, στην Τήνο.

Διαλέξαμε για την διαμονή μας, το ξενοδοχείο PORTO TANGO στον Αγ. Γιάννη.

Η κράτηση, έγινε απλά μ’ ένα τηλεφώνημα, οι προσδοκίες πολλές, αλλά και οι αμφιβολίες αρκετές, για την επιτυχή επαλήθευση του σχεδιασμού μας. Όμως τα πράγματα ήλθαν όπως ακριβώς θα θέλαμε.

Βρήκαμε ένα ξενοδοχείο, σ’ εξαιρετική θέση, πάνω σε λόφο, με δωμάτια καθαρά, άνετα, απλά, με νησιώτικο σχεδιασμό , θαυμάσια θέα και με καθημερινή φροντίδα καθαριότητας.

Ο Ξενοδόχος, κος Γιάννης, ήταν πρόθυμος να μας ακούσει, να μας βοηθήσει να βρούμε όλα εκείνα τα σημεία του νησιού, τα οποία μένουν κρυμμένα από τους τουριστικούς οδηγούς, όπως, Μονές, φυσικές ομορφιές, Αρχαία κ.λ.π. Όλα αυτά συνδυασμένα με μία φιλική τιμή, όπως το απαιτεί σήμερα η τσέπη μας, μας έκανε να δώσουμε όλοι μας την καλύτερη βαθμολογία σ’ αυτό το Ελληνικό συγκρότημα του PORTO TANGO.

Θα είναι παράλειψη μας, να μην αναφέρουμε:

1. Το εστιατόριο στα ΚΙΟΝΙΑ, το Μαϊστράλι με ιδιοκτήτη τον κον Μίλτο, για τα ωραία της ώρας εδέσματα, καθαρά, χορταστικά με πολύ καλές εξαιρετικές τιμές. Δοκιμάσαμε και το τυράκι της Τήνου το βολάκι, πολύ νόστιμο.

2. Το εστιατόριο στον Πάνορμο MAIΣΤΡΟΣ με ιδιοκτήτη τον κον Βασιλιά, με τα πολύ ωραία θαλασσινά, την υπέροχη μελιτζανοσαλάτα κ.λ.π. εδέσματα μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Το προτείνουμε ανεπιφύλακτα.

ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΠΗ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ.

Συμβουλή: Εξαιρετική Θεά
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Έμεινε: Μάιο 2012, ταξίδεψε: με φίλους

• Υπηρεσία
    2 από 5 αστέρια
    2 από 5 αστέρια
    3 από 5 αστέρια
Οι συμβουλές ταξιδιωτών σάς βοηθούν να διαλέξετε το σωστό δωμάτιο.   Συμβουλές για δωμάτια (6)
Ημερομηνία | Βαθμολογία
  • Πρώτα ισπανικά
  • Πρώτα ιταλικά
  • Πρώτα σουηδικά
  • Όλα
  • Όλα τα πρόσφατα στα ελληνικά
Πρώτα ελληνικά
Αθήνα, Ελλάδα
Νέος Σχολιαστής
3 κριτικές 3 κριτικές
3 κριτικές για ξενοδοχεία
Κριτικές σε 3 πόλεις Κριτικές σε 3 πόλεις
14 χρήσιμες ψήφοι 14 χρήσιμες ψήφοι
3 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 4 Μάϊος 2012

+ το δωμάτιο ήταν πολύ ευρύχωρο και με ωραία θέα, μεταφορά από το ξενοδοχείο στο λιμάνι

- το δωμάτιο χρειάζεται ανακαίνιση, το πρωινό ήταν μέτριο, η τιμή ακριβή γι' αυτό που τελικά ήταν.

Έμεινε: Σεπτέμβριο 2011, ταξίδεψε: ως ζευγάρι
Αυτή η κριτική ήταν χρήσιμη; Ναι 6
Παλαιό Φάληρο, Ελλάδα
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 3 Φεβρουάριος 2012

Μας παρότρυναν οι φίλοι μας να γράψουμε για την βάπτιση της κόρης μας τον περασμένο Σεπτέμβριο στην Τηνο. Δεν εχουν σταματήσει να μιλούν για τις ωραίες μας στιγμές. Η Κάτια και η Αναστασία με τα παιδιά βρήκαν ευκαιρία πριν ανοίξουν τα σχολεία να περάσουν αλλά δυο σαβατοκυριακα εκεί.

Επιλεξαμε το ξενοδοχειο Porto Tango στον Αγ. Γιάννη μιλώντας τηλεφωνικά με την Διευθυνση του ξενοδοχείου και εξηγώντας τι ακριβώς θέλαμε, μας διαβεβαίωσαν οτι ολα θα γίνουν οπως ακριβως τα είχαμε σχεδιάσει. Έτσι κλείσαμε τον χωρο δεξίωσης για 70 άτομα.
Η νονα που διακρινεται για την τελειότητα της επισκέφτηκε το ξενοδοχειο αρκετες μερες πριν τη βάπτιση και επιβεβαιώθηκε και μονη της οτι ολα θα Ηταν οπως τα είχαμε φανταστεί.

Ενα όμορφο ξενοδοχειο σε ύψωμα που έβλεπες την θάλασσα απο παντού.
Το απεραντο γαλαζιο που αιχμαλωτιζει το μυαλο σου, μια γαληνη και ζεστασια που σε γεμιζουν τα χρωματα το σουρουπο και η αψογη οργάνωση, οι υπηρεσίες και η εξυπηρέτηση του προσωπικου μας χαροποιησε ιδιαιτερα αφου κατα γενικη ομολογια ευχαρίστησε οχι μονο εμάς αλλά και τους καλεσμένους μας.

Ο χώρος ιδιαίτερα προσεγμενος, περιποιημενος οπως μας τραβηξαν την προσοχη οι φωτογραφιες του απο το διαδυκτιο, αναλογος της περιστασης, το φαγητο με το μενου που επιλεξαμε ικανοποιησε ευχαριστα και τους gourmet της παρεας. Το σημαντικοτερο οι τιμες λογικές και προσιτές. Η καλή διάθεση και το χιούμορ του ιδιοκτήτη θα μας μεινει αξέχαστο. Φύγαμε με τις καλύτερες αναμνήσεις.

• Έμεινε: Σεπτέμβριο 2011, ταξίδεψε: με φίλους
    • 5 από 5 αστέρια Αξία
    • 5 από 5 αστέρια Τοποθεσία
    • 5 από 5 αστέρια Ποιότητα ύπνου
    • 5 από 5 αστέρια Δωμάτια
    • 5 από 5 αστέρια Καθαριότητα
    • 5 από 5 αστέρια Υπηρεσία
Αυτή η κριτική ήταν χρήσιμη; Ναι
Αθήνα, Ελλάδα
23 χρήσιμες ψήφοι 23 χρήσιμες ψήφοι
1 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 23 Αύγουστος 2011

Αναξιόπιστο, Ανεύθυνο, Αγενές και προσβλητικό προσωπικό υπό τις ευλογίες της Διοίκησης.

Έμεινε: Αύγουστο 2011, ταξίδεψε: με την οικογένεια
Αυτή η κριτική ήταν χρήσιμη; Ναι 23

Οι ταξιδιώτες επαινούν αυτά τα ξενοδοχεία στον προορισμό Τήνος

Ζάκυνθος (Χώρα), Ελλάδα
Νέος Σχολιαστής
4 κριτικές 4 κριτικές
Κριτικές σε 4 πόλεις Κριτικές σε 4 πόλεις
20 χρήσιμες ψήφοι 20 χρήσιμες ψήφοι
1 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 16 Ιούλιος 2011

Ολοι οι πελάτες καταφέρονται για την στοιχειώδη έλλειψη σωστής συμπεριφοράς εκ μέρους του υπεύθυνου του ξενοδοχείου...Δυστηχώς είχα και εγώ την ατυχία να την γνωρίσω.Δεν μιλάω για ευγένεια αλλα για σωστή συμπεριφορά, ειναι 2 διαφορετικα πράγματα...Απλα θα σας αναφέρω οτι μια ολόκληρη νύχτα έμεινα άγρυπνος στις διακοπές μου ,εξαιτίας της φοβερής ζέστης επειδη στο δωμάτιο μου δεν δουλευε το κλιματιστικό, και πάρα πολλά κουνούπια να με τσιμπάνε και ο συγκεκριμένος κύριος να μου λέει με άσχημο τρόπο ότι "δεν μπορει να κάνει τίποτα".
Καλό θα είναι για την διεύθυνση αντί να απαντάει στα σχόλια των πελατών, οι οποίοι έχουν πληρώσει για λίγες μέρες διακοπών στις δύσκολες μέρες, να επικεντρωθεί στο συγκεκριμένο πρόβλημα για να βοηθήσει την επιχείρηση.
Απλά δεν θα το συστήσω σε κανέναν φίλο ή γνωστό μου.

• Έμεινε: Ιούλιο 2011, ταξίδεψε: με φίλους
    • 1 από 5 αστέρια Αξία
    • 1 από 5 αστέρια Ποιότητα ύπνου
    • 3 από 5 αστέρια Καθαριότητα
    • 1 από 5 αστέρια Υπηρεσία
Αυτή η κριτική ήταν χρήσιμη; Ναι 19
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
ηη/μμ/εεεε ηη/μμ/εεεε
Υπολογισμός κόστους διαμονής

Porto Tango Hotel: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Γράψτε μια κριτική Προσθήκη φωτογραφιών

Πρόσθετες πληροφορίες για το Porto Tango Hotel

Διεύθυνση: Agios Ioannis | Tinos Island, 84200, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Κυκλάδες > Τήνος
Παροχές:
Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Δωρεάν στάθμευση Επιτρέπονται τα κατοικίδια (Κατάλληλο για σκυλιά / κατοικίδια) Εστιατόριο Σπα Πισίνα
Στυλ ξενοδοχείου:
Κατατάχθηκε #28 από 30 ξενοδοχεία στον προορισμό Τήνος
Εύρος τιμών (ανά διανυκτέρευση): 203 € - 226 €
Κατηγορία Ξενοδοχείου:4 αστέρων — Porto Tango Hotel 4*
Αριθμός δωματίων: 62
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με τον συνεργάτη Venere, HotelsClick, Hotels.com και Otel, ώστε να έχετε τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Porto Tango Hotel με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Porto Tango Tinos
Hotel Porto Tango

Εάν είστε ιδιοκτήτης ή διευθυντής στο Porto Tango Hotel, εγγραφείτε τώρα για δωρεάν εργαλεία, που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για να βελτιώσετε την καταχώρισή σας, να ενθαρρύνετε νέες κριτικές και να απαντήσετε σε σχολιαστές.