Εξερευνήστε: Ουάσινγκτον

Τα έσοδα επηρεάζουν τις εμπειρίες που εμφανίζονται στην παρούσα σελίδα, μάθετε περισσότερα.
Τι είναι το βραβείο Travellers’ Choice Best of the Best;
Αυτό το βραβείο είναι η μεγαλύτερη αναγνώριση που παρέχουμε και απονέμεται κάθε χρόνο στις επιχειρήσεις που είναι οι καλύτερες των καλυτέρων στο Tripadvisor, αυτές που λαμβάνουν εξαιρετικές κριτικές από τους ταξιδιώτες και κατατάσσονται στο κορυφαίο 1% των επιχειρήσεων σε όλον τον κόσμο.
Μάθετε περισσότερα
Ουάσινγκτον
Ουάσινγκτον
Ξενοδοχεία
Ουάσινγκτον: Όλα τα ξενοδοχείαΟυάσινγκτον: Προσφορές ξενοδοχείωνΟυάσινγκτον: Ξενοδοχεία τελευταίας στιγμήςΚατά τύπο ξενοδοχείου
Κατά κατηγορία ξενοδοχείου
Κοντά στα σημεία ενδιαφέροντος
Κοντινοί σταθμοί τρένου
Κοντινά αεροδρόμια
Κοντά σε κολέγια
ΔραστηριότητεςΕστιατόριαΠτήσειςΤαξιδιωτικές ιστορίεςΚρουαζιέρεςΕνοικιάσεις αυτοκινήτωνΠερισσότερα

Ουάσινγκτον, Περιφέρεια της Κολούμπια

Ουάσινγκτον: Πληροφορίες
Η Ουάσινγκτον αξίζει τη φήμη της όσον αφορά ιστορία και πολιτική, δεν μπορείτε να βρεθείτε εγγύτερα στη δράση. Αλλά αυτό που ίσως δεν ξέρετε είναι η πιο απαλή πλευρά της. Η πόλη έχει πάνω από 600 πάρκα, και, την άνοιξη, μπορείτε να δείτε το National Mall στολισμένο με τα διάσημα άνθη κερασιάς του. Εναλλακτικά, κάντε μια βόλτα στην Τζορτζτάουν—την παλαιότερη γειτονιά της Ουάσινγκτον—για να βρείτε όμορφα καταστήματα και εστιατόρια δίπλα σε κτίρια του 1700. Και ενώ σίγουρα δεν πρέπει να χάσετε τα μεγάλα μνημεία και τα μουσεία Σμιθσόνιαν, υπάρχουν επίσης πολλά λιγότερο γνωστά ορόσημα. Ρίξτε μια ματιά στο Hillwood Estate (πάτε για τη ρωσική και γαλλική τέχνη, μείνετε για τον κήπο 53 στρεμμάτων) και τη Δημοτική Ψαραγορά—είναι η παλαιότερη στις ΗΠΑ και έχει φανταστικούς καβουροκεφτέδες. Έχουμε περισσότερες προτάσεις παρακάτω.

Ουάσινγκτον: Τα βασικά

Τριήμερο στην D.C. με δύο μικρά παιδιά

Τέσσερις νύχτες, δύο παιδιά κάτω των 5 ετών, ένας αξιολάτρευτος σκύλος και ατέλειωτη οικογενειακή διασκέδαση.
  • Kimpton Banneker Hotel
    Για αυτή τη δραστήρια εκδρομή στην πόλη, θέλαμε ένα καταφύγιο σε κεντρική τοποθεσία όπου θα μπορούσαμε να ξεκουράσουμε άνετα και τα δύο παιδιά. Η μοντέρνα, ευρύχωρη σουίτα-στούντιο με κρεβάτι Κινγκ στο Kimpton Banneker ήταν τέλεια επιλογή, με μια κρυφή εσοχή στην είσοδο για το στρώμα αέρος του μεγαλύτερου γιου μας και ένα μπάνιο για το πάρκο του μωρού, καθώς και ένα κρεβάτι για τον σκύλο και λιχουδιές.
  • Μουσείο και Κήπος Γλυπτικής Χίσχορν
    912
    Λίγα πράγματα ενθουσιάζουν εξίσου και τα παιδιά και τους Instagramer περισσότερο από τη Γιαγιόι Κουσάμα, γνωστή σε όλο τον κόσμο για τα πουά και τις κολοκύθες της. Στην έκθεση της Κουσάμα στο The Hirshhorn, το παιδί μου (προσχολικής ηλικίας) πήγαινε από τη μια εγκατάσταση με καθρέφτες και Technicolor στην άλλη, χαχανίζοντας καθώς προσπαθούσα (σχεδόν ανεπιτυχώς) να βγάλω την τέλεια φωτογραφία. Χάρη στα χρονομετρημένα εισιτήρια, είναι απολαυστικό το ότι η εμπειρία δεν έχει υπερβολικό κόσμο.
  • Εθνικό Ζωολογικό Πάρκο
    4.621
    Οι ζωολογικοί κήποι ήταν πάντα η έσχατη λύση μου στα πλάνα μου ως γονέας, αλλά ακόμη και ο πιο διστακτικός επισκέπτης ζωολογικού κήπου θα γοητευτεί από τα αξιολάτρευτα (και πολύ διάσημα) γιγάντια πάντα εδώ. Υπάρχουν επίσης πολλοί άλλοι απίστευτοι οικότοποι για να εξερευνήσετε, αλλά ο χώρος είναι τεράστιος: Φέρτε σνακ, καροτσάκια και οτιδήποτε άλλο θα βοηθήσει τα παιδικά ποδαράκια να αντέξουν μέχρι την ώρα του μεσημεριανού.
  • Ted's Bulletin 14th Street
    842
    Σε κάθε ταξίδι με παιδιά έρχεται κάποια στιγμή που το μόνο που θέλετε να κάνετε είναι να απολαύσετε ένα ρολό κανέλας σε μέγεθος μικρής μπάλας ποδοσφαίρου. Μπείτε στο «Cinnamon Roll As Big As Ya Head» στο Ted's Bulletin, όπου το σαφώς φιλικό προς τα μικρά παιδιά μενού μπραντς περιλαμβάνει αυγά, τηγανίτες, σπιτικά Pop-Tart και πολλά άλλα.
  • Commissary
    1.508
    Με χειρόγραφες σημαίες ΛΟΑΤΚΙ+ pride πίσω από το μπαρ, το Commissary είναι ένα προοδευτικό και ευχάριστο καφέ. Όπως μάθαμε, είναι επίσης μια εκπληκτικά φιλική προς την οικογένεια επιλογή για happy hour: Καθώς ο σύζυγός μου και εγώ σιγοπίναμε μπύρες των $4, οι γιοι μου χοροπηδούσαν στην αίθουσα και χόρευαν με τη μουσική, ενώ το φιλικό προσωπικό τους ενθάρρυνε.
  • Martin Luther King Jr. Memorial Library
    Περάσαμε ένα κάπως βροχερό απόγευμα του Φεβρουαρίου στην παιδική αίθουσα εδώ, όπου μας υποδέχτηκε μια έκθεση εικονογραφημένων βιβλίων με χαρακτήρες ΛΟΑΤΚΙ+, μια μεγάλη τοιχογραφία από το «The Snowy Day» και μια τεράστια συλλογή του Μο Βίλεμς. Η μεγαλύτερη όμως επιτυχία ήταν η «μυστική» τσουλήθρα: Απλά ανοίξτε μια κατά τα άλλα κοινή πόρτα και θα βρείτε μια διώροφη ξύλινη τσουλήθρα που εκτείνεται κατά μήκος των τεράστιων παραθύρων που βλέπουν στην οδό G Street.
  • Da Hong Pao Restaurant
    153
    Σε αυτό το εστιατόριο που προσφέρει ντιμ σαμ, τα παιδιά μου κοιτούσαν με γουρλωμένα μάτια τη μία πιατέλα μετά την άλλη με δημιουργίες γεμιστές με γαρίδες και χοιρινό. Τα ρολά με νουντλς ρυζιού ήταν τόσο καλά που παραγγείλαμε και δεύτερο πιάτο. Και όταν ο μικρός μου γιος πήρε ένα ψωμάκι με χοιρινό και το κουνούσε σαν να ήταν παιχνίδι, το προσωπικό έδειξε να διασκεδάζει - δείχνοντας πραγματικά φιλική διάθεση προς τις οικογένειες.
  • Εθνικό Μουσείο Αεροναυτικής και Διαστήματος
    23.553
    Το παιδί μου (προσχολικής ηλικίας) είναι τρελαμένο με το διάστημα και τα μέσα μεταφοράς, έτσι, η επίσκεψη στο μουσείο Αέρα και Διαστήματος ήταν απαραίτητη. Και παρόλο που ήταν κουρασμένος μετά από μια βροχερή βόλτα στο National Mall μέχρι την είσοδο, ζωντάνεψε στη θέα του φεγγαριού και των πλανητών. Του άρεσε επίσης η εμπειρία της «επιβίβασης» σε ένα αληθινό αεροπλάνο της American Airlines από τη δεκαετία του 1950.

Ουάσινγκτον: Εξερευνήστε ανά ενδιαφέρον

Πηγαίνετε πέρα από το Σμιθσόνιαν

Λιγότερο γνωστά μνημεία για να τα προσθέσετε στο δρομολόγιό σας

Περιπέτειες για όλη την οικογένεια

Επισκέπτεστε την Ουάσινγκτον με τα παιδιά σας; Ξεκινήστε από εδώ.

Πιείτε στην υγειά της πόλης

Κορυφαία μπαρ και σαλόνια για να πιείτε ένα ποτάκι ή και παραπάνω

Αν έχετε όρεξη για κάτι φανταχτερό

Πολυτελείς εμπειρίες που το αξίζουν

Ανακαλύπτοντας την ιστορία των Μαύρων

Μουσεία, περιηγήσεις και διάσημα ορόσημα

Η Ουάσινγκτον οικονομικά

Εστιατόρια και δραστηριότητες με προσιτές τιμές

Μνημεία που πρέπει να δείτε

Παγκοσμίου φήμης αξιοθέατα και λιγότερο γνωστά αγαπημένα

Κατευθυνθείτε προς το νερό

Κρουαζιέρες, καγιάκ και πολλά άλλα στον ποταμό Potomac

Τα καλύτερα κρυμμένα μυστικά και κρυφοί θησαυροί

Μόνο για όσους γνωρίζουν...

Αναδρομή στο παρελθόν

Κάντε ένα ταξίδι πίσω στο χρόνο στην ιστορική Ουάσινγκτον