Παρατηρήσαμε ότι το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Η ιστοσελίδα του TripAdvisor μπορεί να μην εμφανιστεί σωστά.
Υποστηρίζονται τα παρακάτω προγράμματα περιήγησης:

“Μαυρη θαλασσα και μαυρη Κυριακη” 1 από 5 αστέρια

Βελτίωση αυτής της καταχώρισης
Βαθμολογήθηκε Αρ.6 από τα 37 Εστιατόρια για: Καλαμαριά
Πιστοποιητικό διάκρισης 2014
Επιλογές δείπνου: Πρωινό/Δεκατιανό, Κρατήσεις, Αργά τη νύχτα
Περιγραφή: Ένα υπέροχο ταξίδι στις φρέσκιες γεύσεις των Ελληνικών θαλασσών. Στο νέο, ανανεωμένο μας χώρο, με θέα που μαγνητίζει τα βλέμματα και πολύ εύκολη πρόσβαση από το κέντρο της πόλης, στη Νέα Κρήνη της Καλαμαριάς, σας περιμένουμε να απολαύσετε τις δημιουργίες μας. Το καινούριο μενού, πέρα από τα γνωστά μας εδέσματα, περιλαμβάνει και νέα πιάτα, χωρίς αυτά να ξεφεύγουν από την απλότητα που διακατέχει την κουζίνα μας. Ευρεία λίστα λευκών κρασιών είναι διαθέσιμη. Καλή σας απόλαυση!
Ελλάδα
15 κριτικές 15 κριτικές
6 κριτικές για εστιατόρια
Κριτικές σε 12 πόλεις Κριτικές σε 12 πόλεις
33 χρήσιμες ψήφοι 33 χρήσιμες ψήφοι
“Μαυρη θαλασσα και μαυρη Κυριακη”
1 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 14 Απρίλιος 2013 μέσω κινητής συσκευής

Θέλοντας να ξεφύγουμε απο τις always good and classic ψαροταβέρνες της περιοχής και διαβάζοντας τις κριτικές, βρεθήκαμε στο νέο στέκι της Μαύρης Θάλασσας Κυριακή μεσημέρι.
Απο που να αρχίσεις..Service απαράδεκτο,περιμέναμε ατέλειωτη ώρα να μας σερβίρουν εχοντας πολλές ελλείψεις στο μενού.
Πρώτη φορά φάγαμε ψάρι ψητό ΚΡΥΟ!! Τιμές απαράδεκτες.75€ το κιλό τα ψάρια!
Τελικά τέλος τα πειράματα..

Επισκέφτηκε στις Απρίλιο 2013

• Πρώτα ιταλικά
  • Πρώτα πολωνικά
  • Πρώτα ρωσικά
  • Όλα
  • Όλα τα πρόσφατα στα ελληνικά
Πρώτα ελληνικά
Αθήνα, Ελλάδα
12 κριτικές 12 κριτικές
11 κριτικές για εστιατόρια
Κριτικές σε 9 πόλεις Κριτικές σε 9 πόλεις
3 χρήσιμες ψήφοι 3 χρήσιμες ψήφοι
“Η μοναδική εμπειρία στη ¨Mavri Thalassa¨ στη Θεσσαλονικη”
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 15 Μάρτιος 2013

Η ευγένεια των ιδιοκτητών και του προσωπικού, η φιλικοτητα στην υποδοχή και στην εξυπηρέτηση ήταν υποδειγματική. Το φαγητό κ α τ α π λ η κ τ ι κ ό. Τα διάφορα θαλασσινά, οι σαλάτες και το ψάρι όλα συνοδευόμενα από εξαιρετικο λάδι, λεμόνι και αλάτι, μοναδικά. Οι απλές γεύσεις σε ανώτατο επίπεδο. Δεν νομίζω οτι μπορεί να μεταφέρει κάποιος με λογια αυτή την εμπειρία. Εμαθα οτι μεταφέρονται αυτές τις μέρες σε μεγαλύτερο κεντρικότερο χώρο στη Θεσσαλονίκη. Εύχομαι να συνεχίσουν αυτή τη καθαρή ειλικρινή κουζίνα όπως την δοκίμασα και να αναγνωρισθεί η εξαιρετική τους προσπάθεια.

• Επισκέφτηκε στις Φεβρουάριο 2013
Κριτικές σε 10 πόλεις Κριτικές σε 10 πόλεις
9 χρήσιμες ψήφοι 9 χρήσιμες ψήφοι
“Αγγίζει την τελειότητα”
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 25 Φεβρουάριος 2013

Μακράν η ποιο ποιοτική ψαροταβέρνα της πόλης. Το καλύτερο ψάρι άριστα μαγειρεμένο και σερβιρισμένο όπως ακριβώς πρέπει. Μειονεκτει στο περιβάλλον ωστόσο η γεύση καλύπτει τα πάντα. Η τιμές φυσικά είναι ανάλογες της ποιότητας σε κάθε περίπτωση θα βάλετε βαθιά το χέρι στην τσέπη με ψάρι και χωρίς κρασί περίπου 50€/ άτομο...

• Επισκέφτηκε στις Νοέμβριο 2012
91 κριτικές 91 κριτικές
33 κριτικές για εστιατόρια
Κριτικές σε 26 πόλεις Κριτικές σε 26 πόλεις
75 χρήσιμες ψήφοι 75 χρήσιμες ψήφοι
“Εξαιρετικό φαγητό, τσιμπημένη τιμή...”
5 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 22 Φεβρουάριος 2013

Το φαγητό μου άρεσε πολύ, οι γεύσεις που επιλέξαμε ήταν ιδιαίτερες για το δικό μου γούστο (γαρίδες ψητές, γλώσσίτσες με μία πολύ ωραία σώς λεμονιού, σφηνάκια αχινού (πολύ καλό!), όστρακα, λευκός ταραμάς(απίστευτος!), και σαλάτες). Πολύ νόστιμο φαγητό και ο χώρος, όχι κάτι το σούπερ ιδιαίτερο, αλλά όμορφος. Το κόστος ήταν περίπου 60-65€ το κεφάλι στα 5 άτομα που ήμασταν, με ένα μπουκάλι κρασί και δύο μπουκάλια τσίπουρο, το οποίο θεωρώ εξωφρενικά υψηλό. Πολύ ωραίες γεύσεις, αλλά θα ταίριαζε περισσότερο το 35-40€/άτομο.
Ο λόγος που δεν θα ξαναπήγαινα, παρά το καλό σέρβις και το φαγητό, είναι το κόστος΄....

• Επισκέφτηκε στις Φεβρουάριο 2013
28 κριτικές 28 κριτικές
17 κριτικές για εστιατόρια
Κριτικές σε 13 πόλεις Κριτικές σε 13 πόλεις
141 χρήσιμες ψήφοι 141 χρήσιμες ψήφοι
“Αν ηταν ετσι τα καλά εστιατόρια.....”
1 από 5 αστέρια Η κριτική έγινε: 27 Ιανουάριος 2013

Το επισκέφθηκα κατά κακή μου τύχη στις 26Ιανουαρίου.Απλετος φωτισμός χειρουργείου, μικρό το κακό. Ζητώ σούπα και με ύφος μου λέει ότι την παραγγέλνω από πριν.Οταν είπα ότι μπορώ να περιμένω πήρα την αποστομωτική απάντηση ,ότι δεν γίνεται διότι ....δεν τις ξαναζεσταίνουν τις σούπες και είναι φρέσκες....Η σαλάτα που πήρα και η γλώσσα βράστη είχαν παπαρώσει στο λεμόνι και ήταν ξυνές.Τώρα το κορυφαίο για ουζερί οι γαρίδες κατά περίεργο τρόπο μύριζαν..μπριζόλα. Αυτό σίγουρα προρχότανε από τη σχάρα διότι οι γαρίδες μου φάνηκαν φρέσκες. Δίπλα κάπνιζαν πούρο σα να μην έτρεχε τίποτα.Με αυτά που αναφέρω παραπάνω και νερό εμφιαλωμένο ο λογαριασμός εκτεινάχθηκε στα 69ευρώ , σε αυτό φαινονται συνεπέστατοι.

• Επισκέφτηκε στις Ιανουάριο 2013
    • 1 από 5 αστέρια Αξία
    • 1 από 5 αστέρια Ατμόσφαιρα
    • 1 από 5 αστέρια Υπηρεσία
    • 1 από 5 αστέρια Φαγητό
Αυτή η κριτική ήταν χρήσιμη; Ναι 16

Μαύρη Θάλασσα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη

Μαύρη Θάλασσα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Γράψτε μια κριτική Προσθήκη φωτογραφιών

Εάν είστε ιδιοκτήτης ή διευθυντής στο Μαύρη Θάλασσα, εγγραφείτε τώρα για δωρεάν εργαλεία, που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για να βελτιώσετε την καταχώρισή σας, να ενθαρρύνετε νέες κριτικές και να απαντήσετε σε σχολιαστές.